Taşeron Haber

Ermenistan, Bakü yakınlarındaki bölgeye füze fırlattı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin fırlattığı füzelerden ikisinin başkent Bakü’nün yakınında yer alan Hızı ve Apşeron bölgelerine isabet ettiğini duyurdu.

Ermenistan, Bakü yakınlarındaki bölgeye füze fırlattı
05 Ekim 2020 - 3:20

Ermenistanın füze saldırısı hakkında sosyal medya hesabından bilgi veren Hacıyev, Ermenistan ordusunun Azerbaycan tarafına 8 füze fırlattığını ve füzelerden ikisinin başkent Bakünün yakınında yer alan Hızı ve Apşeron bölgelerine isabet ettiğini açıkladı.

Hacıyev yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Ermenistanın Azerbaycan’daki sivil nüfusa ve sivil altyapıya yönelik füze saldırıları. İkinci en büyük şehir, Gence: dört füze artı misket mühimmatlı Smerç roketleri. Hızı ve Apşeron bölgesi: 300 kilometre orta menzilli iki füze. Mingeçevir: iki füze. Su deposu ve elektrik santrali.

Sputnik’te yer alan habere göre, başkent Bakü ve Hızı arasındaki mesafe 101 kilometre, Bakü ve Apşeron bölgesi arası ise 5-6 kilometre.

Karabağ’da Ermeni güçler ve Azerbaycan arasında çıkan çatışmalar nedeniyle her iki ülke olağanüstü hal ve seferberlik ilan etmişti.

Sputnik

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.