Ekonomi Haberleri

Emeklilerin Promosyon miktarları belli oldu

Emeklilerin merakla beklediği promosyon ödemeleriyle ilgili haber bugün geldi. Ziraat Bankası'yla SGK arasında bir anlaşma imzalandı.

Emeklilere Promosyon’la ilgili beklenen gün geldi. SGK yetkilileriyle Ziraat Bankası yetkilileri oturup anlaşma yaptılar. Yapılan protokolü göre emeklilerin alacağı promosyon miktarı maaşlarının miktarına göre belirlenecek.

EN AZ 500 TL PROMOSYON ÖDEMESİ YAPILACAK

SGK Başkanvekili İsmail Yılmaz Ziraat Bankası’yla varılan anlaşmanın detaylarını açıkladı. Maaşı bin 500 TL’ye kadar olan emeklilere 3 yıl için 500 lira, bin 500 lira 2000 lira arasında olan emeklilere 625 TL, 2500’den fazla olan emeklilere ise 750 TL promosyon ödemesinin uygun görüldü ve bu yönde anlaşmaya varıldığını açıkladı. EMEKLİLERLE İLGİLİ İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI VAR

Ödemelerin anlaşmayı müteakip hesaplara peşin olarak aktarılacağını söyleyen Yılmaz, 13 milyon emekliye toplamda 9 Milyar TL promosyon ödemesinin yapılacağını söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalanan banka promosyon protokolü kapsamında konuşan SGK Başkanvekili İsmail Yılmaz, basında yer alan haberlerin aksine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla emeklilerin gelirlerinde nasıl bir iyileştirme yapabileceklerinin çalışmasını yaptıklarını, söz konusu haberin yayınlandığı gün bile bu yönde çalışmalar olduğunu ifade ederek “Emeklilerimiz bu konuda müsterih olsunlar. Ne bayram ikramiyelerinde bir sıkıntı var, ne de sağlık kesinti adı altında bir kesintinin yapılması söz konusu.” Dedi.

Protokol SGK Başkanvekili İsmail Yılmaz ve Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan’ın imzalarıyla kayıt altına alındı.

ANLAŞMAYI MÜTEAKİP HESAPLARA PEŞİN OLARAK GEÇECEK

2020-2023 yılları arasını kapsayan promosyon ödemesinin emeklilerin hesabına anlaşma sonrası peşin olarak geçeceğini söyleyen Yılmaz, toplamda 9 milyar TL’lik bir ödeme yapılacağının öngörüldüğünü ve bunun da emekliler için ek bir gelir olduğunu söyledi.

Emeklilerin şu an yüzde 40’nın Ziraat Bankası’ndan maaş alması nedeniyle protokolü Ziraat Bankası’yla yaptıklarını söyleyen Yılmaz, diğer kamu bankalarının ve özel bankalarında bu süreçte rol oynabileceklerini ve isteyen emeklinin maaşı 3 yıl bu bankada kalmak kaydıyla diğer bankalara geçiş yapabileceğini söyledi.

Bankaların verecekleri promosyon tutarının kendi insiyatiflerinde olduğunu söyleyen Yılmaz , her emeklinin istediği bankaya gitme hakkının olduğunu söyledi.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı