Taşeron Haber

Emekliler 2020 promosyonunu ne kadar olacak?

Emekliler 2020 promosyonunu ne kadar olacak?
27 Şubat 2020 - 12:31

İlk kez 1 Mart 2017’de yapılan bir protokolle Maaşı 1.000 liranın altında olanlara 300 lira, 1.000-2.000 lira arası olanlara 375 lira, 2.000 lira üzerinde olanlara ise 450 lira promosyon ödemesi yapılmıştı.

SGK ÖZEL BANKALARLA GÖRÜŞÜYOR

Posta Gazetesi’nin haberine göre bu süre 1 Mart 2020 tarihinde doluyor. Emeklilere gidip başka bir bankayla sözleşme yapma hakkı doğuyor. SGK’nın kamu bankalarıyla sözleşmeler yaptığı konuşulurken, bir yandan da özel bankaların emekliler için kampanyalar hazırladığı belirtiliyor.

EMEKLİ DERNEĞİ’NİN TALEBİ YÜZDE YÜZ ZAM

Türkiye Emekliler Derneği Genel Sekreteri Gazi Aykırı, emeklilerin çok acele etmemesini isteyerek, SGK’yla Kamu Bankaları arasındaki görüşmelerden ne sonuç çıkacağını beklediklerini, Dernek olarak taleplerinin yüzde yüz zam yapılarak 450 liralık promosyon ödemesinin 900 liraya çıkarılması olduğunu söyledi.

Özel Bankaların taban ücret üzerinden nasıl bir rakam açıklayacakları da merak konusu olurken,

ÖZEL BANKALAR BEKLENMELİ!

SGK’nın devlet bankalarıyla belirleyeceği promosyon ücretinin taban ücret olacağını dile getiren Gazi Aykırı, “Özel bankalar da bu taban ücret üzerinden kendi rakamlarını açıklayacak. Bu rakamları da gördükten sonra emeklilerimizin karar vermesini istiyoruz. Acele etmelerine gerek yok.” Şeklinde açıklama yaptı.

İSTEDİKLERİ ZAMAN TAŞIYABİLİRLER

Promosyonla ilgili emeklilerin istedikleri zaman istedikleri bankaya taşıma hakları var. Emekliler maaşlarına taşımak için maaş alacakları bankadan bir hesap açtırmaları ve maaş aldıkları bankaya bunu bildirmeleri yetiyor.

Emekliler maaşlarını başka bankaya geçrdikleri zaman hak ettikleri promosyon tutarı hesaplanarak kalan kısım maaşdan düşüyor ve daha sonra yeni bankasına geçerek o bankanın vaat ettiği promosyonu almaya hak kazanıyor.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA NETLEŞEBİLİR

Önümüzdeki hafta emeklilerin promosyonuyla ilgili hükümetinde devreye girmesi bekleniyor. SGK ile Kamu Bankaları arasında anlaşmanın sağlanarak emeklilerin çoğunun maaşını kamu bankalarından almalarına devam etmelerinin sağlanmasına çalışılacağı belirtiliyor.

Bizde taseronhaber.com olarak emeklilerin promosyonlarıyla ilgili haberleri takip etmeye ve sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Kamu bankalarının verdiği fiyatları ve özel bankaların kampanyaları sizlere aktaracağız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.