Gündem Haberleri

Emekli Maaşları’nda kesinti yapılacağı iddiası ortalığı karıştırdı

Dün akşam FOX TV'de yayınlanan emeklilerin maaşında kesinti yapılacak haberi olay oldu. Haberle ilgili bugün ard arda açıklamalar geliyor.

Dün Fox TV tarafından ortaya atılan iddia bir anda ortalığı karıştırdı. Dün akşam yayınlanan FOX Ana Haber’de Fatih Portakal SGK’nın emeklilerle ilgili bir çalışma yaptığına dair bir haber yayınlandı. Haber öylesine hızlı yayıldı ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan soru soran Fox TV muhabirine ‘önce yalan haber yapmayı bırakın’ dedi, bir yandan da SGK’dan açıklama geldi. SGK Söz konusu haberle ilgili kendilerine danışılmadığını ve haberin tamamen gerçek dışı olduğunu açıkladı. İşte gündeme bomba gibi düşen emekli maaşlarında kesinti yapılacağıyla ilgili haber ve sonrasında yaşanan gelişmelerin detayları..

FATİH PORTAKAL’IN SGK HABERİ GÜNDEM OLDU

Her şey dün akşam Fatih Portakal’ın sunduğu FOX TV Ana Haber Bülteni’nde yayınlanan SGK’nın emekli maaşlarıyla ilgili bir düzenleme yaptığı ve tasarruf tedbirleri kapsamında emekli maaşlarında yüzde 5 oranında sağlık kesinti adı altında bir kesinti yapılacağını açıkladı. Hatta emeklilerin bayram ikramiyelerinin verilip verilmeyeceğiyle ilgili de çalışma yapıldığının haberi bütün emekliler tarafından tepkiyle karşılandı.

SGK’DAN YALAN HABER AÇIKLAMASI

Bu sabah söz konusu haberle ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yazılı bir açıklama yapılarak, haberin tamamen bir hayal ürünü olduğu ve böyle bir çalışmanın yapılmadığı açıklaması yapıldı. FOX TV’nin kendilerinin görüşünü almadan böyle bir haber yaptığını ve SGK’nın emeklilerle ilgili bir kesinti çalışmasının kesinlikle olmadığını açıkladı.

CUMHURBAŞKANI’NDAN FOX MUHABERİNE YALAN HABER TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bir basın toplantısında FOX TV muhabirine çattı ve önce yalan haber yapmayı bırakın diyerek tepki gösterdi. Libya’da birkaç şehit açıklamasıyla ilgili soru soran FOX TV Muhabirine Erdoğan’ın çıkışı bugün manşetlerden verildi. Erdoğan’ın yalan haberden kastı dün akşam yapılan emekli maaşlarından kesinti yapılacağı haberiydi.

FATİH PORTAKAL BU AKŞAM NE DİYECEK?

Şimdi merakla beklenen sorunun cevabını herkes merak ediyor. Bu akşam Fatih Portakal FOX TV’de Ana Haber Bülteni’nde dün akşam yayınladığı haberle ilgili nasıl bir savunma yapacak. Fatih Portakal FOX TV adına özür mü dileyecek yoksa FOX TV’nin haberle ilgili kaynaklarını açıklayarak savunma mı yapacak.

Mert ÖNCÜ

Trakya Üniverstesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü mezunuyum. Profesyonel haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı