Taşeron Haber

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘9 günlük sokağa çıkma yasağı getirilmeli açıklaması

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘9 günlük sokağa çıkma yasağı getirilmeli açıklaması
19 Nisan 2020 - 23:03

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu akşam Haber Global TV’de canlı yayına çıkarak hem korona virüsle ilgili İstanbul’daki son durumu hemde 23 Nisan’da İBB’nin yapacakları hakkında konuştu. Korona virüs salgını yayıldıkça kontrol altına almanın ve müdahalenin zorlaştığına dikkat çeken Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan’dan 1 Mayıs’a kadar sokağa yasağı getirilmesinin faydalı olacağını düşündüğünü söyledi.

23 NİSAN’DAN 1 MAYIS’A KADAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEBİLİR

İstanbul’da Pandemi Kurulu’nun 2 kez toplandığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Oradaki hekimlerimiz de Türkiye geneli için olmasa da İstanbul için daha uzun süreli bir sokağa çıkma yasağı getirilmesi konusunu dile getiriyorlar.” dedi. 2 günlük sokağa çıkma yasağının getirilmesinin ne kadar faydalı olduğunu bilmediğini ama 23 Nisan’dan 1 Mayıs’a kadar ilan edilecek bir sokağa çıkma yasağının oldukça etkili olacağını söyleyen Ekrem İmamoğlu, bu konuda kendilerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ve merkezi hükümetle birlikte vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için ne yapılacaksa beraberce yapmaya hazır olduklarını söyledi.

MASKE ÜRETİMİMİZ VALİLİK İZNİNE BAĞLANMIŞ

Öte yandan belediyelerin maske üretiminin bile Valilik iznine bağlandığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, amaçlarının yardımcı olmak olduğunu ifade ederek, bu yaklaşımı eleştirdi.

23 NİSAN’I EN GÜZEL ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ

Yine 23 Nisan’ın 100. yılıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından nasıl kutlanacağı şeklindeki bir soruya vatandaşlarımızla salgının gerektiği şartlar dahilinde 23 Nisan’ı kutlayacaklarını ifade etti. 23 Nisan’da kutlanmayacak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın salgın hastalık geçtikten sonra başka bir tarihte Türkiye’nin her yerinden çocuklar getirilerek kutlanacağı bir organizasyonu belediye olarak yapacaklarını açıklayan Ekrem İmamoğlu, 100. yılına yakışır bir şekilde kutlamaların yapılacağını söyledi.

MANSUR YAVAŞ KARŞILAŞTIRMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU

Mansur Yavaş’la Ekrem İmamoğlu’nun karşılaştırıldığını ve “Mansur Yavaş iş yapıyor, Ekrem İmamoğlu sürekli eleştiriyor.” şeklinde görüşler olduğuyla ilgili soruyu cevaplandıran Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş’la aynı partiden belediye başkanı olduklarını ve sürekli istişare içinde olduklarını ifade ederek, “Biz de kendimize düşen her alanda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yardıma ihtiyacı olan ailelere hafta içinde yaptığımız yardımların devamını hafta sonu da yaptık. Başka bir çok alanda çalışmalarımız var.” diyerek kendilerinin de çalışmalar içinde olduğunu ifade etti.

“21 GÜN ÖNERİLİYOR..”
İmamoğlu, “2 günlük 3 günlük sokağa çıkma yasaklarının bir faydası var mıdır ben bilim insanı değilim ama aldığımız veriler üzerinden sağlıklı bir süreç olmadığı yönünde bize de uyarılar geliyor. Bu bakımdan, mantıklı olan bir karantina süreci gibi en az 2 hafta olarak tanımlanıyor. Hatta 21 gün öneriliyor. İnsanlar 2 günden sonra tamam biz bu işi çözdük gibi sahaya çıkışı da var.” şeklinde konuştu.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.