Gündem Haberleri

Ekrem İmamoğlu: Önümüzdeki bir kaç hafta çok önemli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamalarla korona virüste gelinen durumu ve yapılması gerekenlerle ilgili halkı bilinçlendirmek anlamında bir konuşma yaptı. Önümüzdeki haftaların çok kritik olduğunu söyleyen İmamoğlu, zaruri durumlar dışında ne toplu taşımanın ne de özel araçların kullanılmamasını istedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün İstanbullara bir çağrıda bulundu. İstanbulluları evde kalmaya devam etmelerini isteyen İmamoğlu, 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından bu haftanın çok kritik olduğunu ve vatandaşların evde kalmalarıyla bu virüsün üstesinden gelineceğini açıkladı.

VAKALAR 1 AYINI DOLDURDU VE SAYILAR ÇOK YÜKSELDİ

Türkiye’de ilk vakanın 11 Mart tarihinde görüldüğünü hatırlatan İmamoğlu, Türkiye’de korona virüsün 1 ayını doldurduğunu belirterek, 13 Mart itibariyle Türkiye’de vaka sayısının 57 bine dayandığına dikkat çekerek, sayılar yükseldikçe hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının yükseleceği anlamına geldiği acı bir süreç yaşandığını vurguladı.

HERKES EVİNDEN ÇIKMAMA MANTIĞINA SAHİP OLMALI

Gündemin ve söylenenlerin kafa karışıklığı yaratmaması gerektiğini söyleyen İmamoğlu, herkesin kendini evinde izole etmesi gereken bir sürecin yaşandığını ifade ederek, tümüyle evde kalma mantığında olmak gerektiğini söyledi.

Canını tehlikeye atan sağlıkçılara yardımcı olmak istiyorsak, Türkiye’nin bu salgını en makul seviyelerde kalarak atlatması için hem sağlıkçıların sağlığı için hemde kendi sağlığımız için evde kalmamız gerektiğini belirten İmamoğlu, önümüzdeki haftaların çok önemli haftalar olduğuna dikkat çekti.

HAVANIN GÜZELLİĞİNE ALDANMAYIN

Önümüzdeki bir kaç haftanın çok kritik haftalar olduğunu söyleyen İmamoğlu, hem dünyadaki sürece hemde Türkiye’de Bilim Kurulu’nun söylediklerine bakıldığında önümüzdeki haftaların ne kadar kritik olduğunun daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Başkan İmamoğlu, herkesin vazifesini yapmaya çalıştığı bu süreçte mecbur olunmadıkça toplu taşımanın kullanılmaması istedi. Mecbur kalmadıkça hiç kimsenin dışarı çıkmamasını isteyen İmamoğlu, havanın güzelliğine aldanıp insanların kendilerini dışarı atmamalarını istedi.

İBB ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI

Toplu taşıma araçlarının ve alanlarını sürekli dezenfekte eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi metrobüs ve metro sürücülerine de koruyucu ekipman giyme zorunluluğu getirdi. Son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde toplu taşıma araçlarını kullanan şoförlerde korona virüs vakalarına rastlanması nedeniyle tedbirler artırılırken, sokağa çıkma yasağı olan günlerde sadece sabah ve akşam belli saatlerde sefer yapılma uygulamasına gidilmişti.

 

 

 

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı