Taşeron Haber

EBA Öğrenci Giriş ekranı

Milli eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin pandemi dönemlerinde uzaktan online PC üzerinde eba platformundan ders video canlı olarak izlemeye yarayan platformdur…

EBA Öğrenci Giriş ekranı
25 Ekim 2020 - 21:19

Milli eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin pandemi dönemlerinde uzaktan online PC üzerinde eba platformundan ders video canlı olarak izlemeye yarayan platformdur… 

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs salğını karşısında tüm yurtta öğrencilerin online canlı ve videolar aracılığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için kurulmuş olan eba eğitim bilişim ağı programı üzerinden sağlamaktadır.

Eba öğrenci giriş sistemi öğrencilerin kendi oluşturdukları şifreler aracılığıyla erişim sağlayarak gerek günlük eba canlı ders gerekse eğitim videolarını bulabildikleri canlı yayınlar aracılığıyla online canlı yayın izlemelerine imkan sağlamaktadır.

Eba dünya üzerinde tüm eğitim siteleri arasında Google arama motorlarında dünya birincisi olan bir eğitim platformu olarak dünyaya adını yazdırdı.

EBA Örenci Şifremi Nasıl Alırım?

EBA YENİ ŞİFRE ALMA, ŞİFREMİ UNUTTUM

EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.

TC Kimlik Numaranı gir.

Bir doğrulama yöntemi seç.e-Postayı seçtiysen:

Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).

e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.

Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.