Kamu Haberleri

e-okul ile karne notu sorgulama e okul karne girişi

MEB E okul üzerinden karnelere ve karne notlarını erişime açtı. E Okul VBS sistemi üzerinden sisteme giriş yaparak karne notlarınızı görebilirsiniz.

Korona virüs nedneiyle uzaktan eğitime geçilmesi nedneiyle yüz yüze eğitime ara verildi. Öğrencielr 1. dönem notları ile sınıflarını geçtiler. Ya da sorumlu geçtiler. 

MEB dün Sorumluluk sınavlarını Eylül ayına ertelediğini açıkladı.

Son dakika haberi! Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri elektronik ortamda erişime açıldı. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. Lise kademesindeki öğrenciler diplomalarını ve talep etmeleri halinde “takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı” belgelerini belirlenecek tarihlerde okullarından alabilecek.

Virüs önlemleri nedeniyle uzaktan eğitim alan öğrencilerin ikinci dönem için notları hesaplanmayacak. Karneye birinci dönem notları yıl sonu notu olarak geçecek.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı