Kamu Haberleri

E-Okul Çocuğum hangi okula gidecek? 2020 okula başlama yaşı kaç? Kaç doğumlular okula gidecek?

Çocuğum hangi okula gidecek? 2020 okula başlama yaşı kaç? Kaç doğumlular okula gidecek? Yeni eğitim öğretim döneminin yaklaşmasıyla birlikte çocuğum hangi okula gidecek sorusu arama motorlarında yoğun şekilde sorgulanmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okul öncesi de olmak kaydı ile 5. sınıfa kadar öğrencilerin ikametgah bilgilerini esas alarak e-okul sistemine işliyor. Veliler de bu sistemden çocuğunun hangi okula gideceğini kontrol ediyor.

E-OKUL MEB GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

MEBin 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020de açılacak, 18 Haziran 2021de kapanacak.

OKUL KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Koronavirüs nedeniyle eğitimin bir kısmını uzaktan sürdüren öğrenciler, dönemi tamamlayarak yaz tatiline girdiler. Bu süreçte de okul kayıt dönemini sorgulayan velilere, MEB tarafından konuyla alakalı henüz bir açıklama yapılmadı.

OKUL KAYIT İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

2020-2021 eğitim-öğretim yılında okul öncesi, 1inci ve 5inci sınıf öğrencilerin okul kayıtları ikametgah bilgilerine dayanarak e-okul sistemi üzerinden açıklanacak. Veliler, MEBin http://e-okul.meb.gov.tr adresinden öğrencinin T.C. kimlik numarasıyla yerleşmiş oldukları okulu görüntüleyebilecekler.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

Milli Eğitim Bakanlığının E-Okul sistemi üzerinden erişime açtığı Çocuğum hangi okula gidecek modülü ile okul bilgisine ulaşılıyor. Öğrencinin T.C. kimlik no ve doğum tarihi ile işlem gerçekleştiriliyor.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı