Dünya Haberleri

Dünyada Korona vakalarında son durum! İtalya ‘da rekor ölüm

Dünyada korona virüs salgını tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Korona Virüs vaka sayısı dünya genelinde 200 bini geçti ve ölenlerin sayısı da 8 bini geçti. Avrupa’daki ölümler Asya’dakileri geçti ve özellikle İtalya’da bir günde ölenlerin sayısı işler kontrolden çıkıyor mu sorularını akıllara getirdi.

Şimdiye kadar 82 bin kişinin virüse yakalandıktan sonra taburcu edildiği tahmin ediliyor. Avustrulya’da 28 yaşında bir Türk vatandaşı Korona Virüsten hayatını kaybetti. İşte Korona Virüsle ilgili dünya genelinde son durum..

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI 3 BİNE DAYANDI

Vaka sayılarının hızla arttığı ülkelerin başında gelen İtalya’da korkutucu olan vakaların yarısına yakınının hayatını kaybetmesi. Yaşlı bir nüfusa sahip olan İtalyanlar virüs karşısında bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için direnç gösteremiyorlar. Bugün İtalya’da son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 475 gibi rekor bir sayıya ulaştı. Dünyada ilk kez Korona Virüsten 24 saatte bu kadar insan hayatını kaybetti. Toplam ölü sayısı da 3 bine dayanarak 2 bin 978’e ulaştı.

İNGİLTERE’DE ÖLÜ SAYISI 100’Ü GEÇTİ

Virüsle ilgili tedbirleri gevşek tutmakla suçlanan İngiltere Hükümeti Korona Virüs’ten ölümleri durduramıyor. Ülke ölü sayısın 104’e ulaştığı açıklandı.

İngiltere’de ölenlerin arasında bir Türk’ün olduğu da belirtiliyor. 54 yaşında Türk vatandaşının astım ve şeker hastası olduğu ve virüsü atlatamadığı açıklandı.

Bir Türk vatandaşı da Avusturya’da hayatını kaybetti. Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun ölen kişinin 28 yaşında olduğunu adının Yonca Akyol olduğunu açıkladı.

Avusturya’da ölen ilk Türk vatandaşı olan Yonca Akyol’un cenazesinin defin işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirileceği ve Türk Konsolosloğu yetkililerinin Akyol’un ailesiyle temas halinde olduğu açıklandı.

İRAN’DA İŞLER KÖTÜYE GİDİYOR

Korona’nın etkili olduğu ülkelerden biri olan İran’ın virüsle ilgili gerçek vaka ve kayıp vakalarını sakladığı iddialarının gölgesinde açıklanan verilere göre bugün İran’da ölen kişi sayısı 147 kişi arttı. İran Sağlık Bakan Yardımcısı’nın açıkladığı verilere göre İran’da ölü sayısı 1135’e çıkarken vaka sayısının 20 bine dayandığı bildiriliyor.

TÜRKİYE’DE KORONA’DAN İLK ÖLÜM YAŞANDI

Türkiye’nin diğer ülkelere göre çok olumlu bir durumda olduğu ve önümüzdeki 3 haftada bu olumlu durumun devam etmesi için insanların evlerinden mecbur olmadıkça çıkmamaları istendi.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı