Sağlık Haberleri

Dünyada Corona Virüsle ilgili son durum! İtalya’da bilanço ağırlaşıyor

Dünyadan gelen Corona Virüs haberlerini taseronhaber.com olarak sizin için derledik. İtalya ve İran'da durum kötüleşiyor ve bilanço ağırlaşıyor.

Corona Virüsle ilgili dünyanın dört bir yanından haberler geliyor. En kötü haber İtalya’dan geldi. İtalya’da bir günde 48 kişi hayatını kaybederek ölü sayısı 148’e çıktı. Avrupa’da da Corona Virüs yayılmaya devam ediyor. İngiltere ve İsviçre’de de virüs nedeniyle ilk ölümler gerçekleşirken, Suudi Arabistan Kabe’yi ziyaretlere kapatma kararı aldı. Corona Virüsün iki farklı mutasyonun tespit edildiği açıklandı. İran’da okullar tatil oldu.

İTALYA’DA CAN KAYBI GİDEREK ARTIYOR

İtalya’da patlak veren Corona Virüs vakalarında durum git gide kötüleşiyor. İtalya bir günde 48 kişinin ölmesiyle en ağır kaybını verdi ve ölümlerin sayısı 148’e çıktı. Vaka sayısının 3 bin 300’e çıktığı İtalya’da taburcu edilenler de olduğu açıklandı.

İTALYA’DA TÜM OKULLAR TATİL EDİLDİ

İtalya’da alınan tedbirler git gide sıkılaşıyor. Bugün İtalya Eğitim Bakanı İtalya genelinde ilk ve orta dereceli okullarla, üniversitelerde 15 Mart’a kadar okulların tatil edildiğini açıkladı. Kuzey İtalya bu kararı daha önce alınmıştı.

YUNANİSTAN’DA VAKA SAYISI ARTIYOR

Yunanistan’da Corona Virüste sayılarda artış var. Ülkede Corona Virüs tespit edilen hasta sayısı 31’e çıktı. İsrail’e giden bir grup Yunanistan’a döndükten sonra 21 kişi de Corona Virüs testleri pozitif çıkınca hastaların tamamı karantina altına alındı.

HUBEY’DEKİ VAKA SAYILARI AZALIYOR

Corona Virüste en çok ölümlerin yaşandığı Hubey kentinde vaka sayısında ve ölenlerde oldukça düşüş yaşanıyor. Bunun üzerine Hubey’de açılan geçici hastanelerin kapatılması kararı alındı.  Bunda da Hubey’deki vaka sayılarındaki düşüş olması ve yeni vakaların çok az görülmesi nedeniyle bu kararın etkili olduğunu söyledi.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN RADİKAL KABE KARARI

Suudi Arabistan Kabe’de dezenfekte çalışmalarını yapmak için ziyaretlere kapatma kararı aldı. Ülkede Korona Virüs vakası görünmesi sonrası Suudi Kralı radikal kararlar almaya başlamıştı. Suudi Arabistan’a yurt dışından gelen çok sayıda insanın olması nedeniyle önlemler alındı. Daha önce Umre ziyaretlerini durduran Arabistan, tedbir amaçlı olarak Kabe ve Mescid’i Nebevi’yi ziyaretlere kapatarak dezenfekte çalışmalarını yapmaya başlandı. İşlemler bittikten sonra Kabe tekrar ziyarete açılacak.

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı