Taşeron Haber

Doktor Mehmet Öz’ün çocuklarla ilgili açıklamaları büyük tepki çekti

Doktor Mehmet Öz’ün çocuklarla ilgili açıklamaları büyük tepki çekti
17 Nisan 2020 - 18:57

Mehmet Öz Amerika’da okulların açılması gerektiği yönünde bir görüş beyan etti. Sonrasında kurduğu cümlelelerse her kesimden tepki çekti. Mehmet Öz “Okulların açılması durumunda çocukların sadece yüzde 2’si yada 3’ü ölür” diyerek büyük tepki topladı.

FOX NEWS KANALINDA KONUŞTU

FOX News kanalına konuşan Mehmet Öz, Başkan Trump’un ülkede yeniden çarklarn dönmesi ve hayatın normalleşmesiyle ilgili sözlerini değerlendirirken okulların açılabileceğini söyledi.

OKULLAR AÇILIRSA ÖLÜM ORANI YÜZDE 2-3 ARTAR

Buraya kadar bir sorun yoktu. Ne zaman ki Mehmet Öz, bir tıp dergisinde yer alan analizi söylediğinde yer yerinden oynadı. “Bu dergiye göre okulların yeniden açılmasıyla ölüm oranlarında sadece yüzde 2-3 oranında artışa yol açacaktır.” diyen Mehmet Öz’ün açıklamaları ülkede tepkiye neden oldu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ MESAJLARI YAĞDI

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre Mehmet Öz’ün bu açıklamaları Amerika’da büyük yankı uyandırırken, sosyal medyada da Mehmet Öz’e tepki mesajları geldi. Mehmet Öz’ün verdiği oranların okulların açılması durumunda ilk öğretim ve liselere giden öğrencilerin yüzde 2’si hesaplandığında ortalam 1.5 milyon öğrenciye denk geliyor.

TEPKİ MESAJLARI SONRASI ÖZÜR DİLEDİ

Yoğun gelen tepkilerin ardından Mehmet Öz bir açıklama daha yaparak özür dileyerek kendisinin yanlış anlaşıldığını dile getirdi. Amerikalılar Mehmet Öz’ün virolog yada farmakolog olmadığı halde televizyonlarda Covid-19’la ilgili çok fazla programa katılıp konuşmasından yana eleştiriyorlar.

Amerika’da can kayıpları hızla artmaya devam ediyor. Amerika’da vaka sayısı 1 milyona doğru giderken ölü sayısı da 35 bine dayandı. ABD Başkanı Donald Trump, devletin bir şey yapmaması halinde 2 milyondan fazla insanın virüsten öleceğini, hükümetin devreye girerek ölüm sayısını 100 binle 200 bin arasında tutmayı hedeflediklerini söylemişti.

Son günlerde Amerika’da günlük ölüm sayılarının da 2 bine dayandığı görülürken, Trump bu rakamlar için Amerika’nın pik yapmaya çok yakın olduğunu ve yakın zamanda sayıların düşüşe geçeceğini söyledi. Trump’un bu açıklamaları sonrası Amerika’daki sayılar dikkatle izleniyor.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.