Taşeron Haber

Diyanet’ten hac kayıt ve ücret iadesiyle ilgili açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı, “2020’de hac için kesin kayıt yaptıran hacı adayları, 2021 için ‘erteleme’ veya ‘vazgeçme’ tercihinde bulunabilecek.” açıklamasında bulundu.

Diyanet’ten hac kayıt ve ücret iadesiyle ilgili açıklama
08 Temmuz 2020 - 0:20

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 haccı için kesin kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 için erteleme veya vazgeçme tercihinde bulunabileceğini belirterek, “2021de hacca gitmekten vazgeçenlere ise ödemiş oldukları ücretlerin tamamı iade edilecek ve bu kişiler kazanılmış kura katsayılarıyla gelecek yıllarda kuraya dahil edilecek.” açıklamasında bulundu.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, Suudi Arabistanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurduğu hatırlatıldı.

Kararın ardından bu yıl hac ibadetini yapmak için kayıt yaptıranların durumunun Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca görüşülüp karara bağlandığı bildirilen açıklamada, buna göre 2020de kesin kayıt hakkı elde edip Diyanet İşleri Başkanlığı veya Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) bağlı acenteler tarafından alınan kayıtların 2021 yılına devredildiği belirtildi.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.