Taşeron Haber

Cumhurbaşkanı’ndan son dakika Korona Virüs açıklaması

Cumhurbaşkanı’ndan son dakika Korona Virüs açıklaması
11 Mart 2020 - 12:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan dün açıklanan Korona Virüs vakasıyla ilgili açıklamalar geldi. Vatandaşa da seslen Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel durumla ilgili bilgiler verdi ve vatandaşa bazı uyarılarda bulunarak hastalığın ülkemize sirayet etmemesi için gerekli önlemlerin alındığı açıklamasını yaptı.

KORONA VİRÜS HASTASININ DURUMU İYİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk Korona virüs vakasının tespit edildiğini, Avrupa’dan gelen bir Türk vatandaşında  test sonuçlarının pozitif çıktığını belirterek, “Kendisinin durumu iyi ve karantinada tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevresi de izlemeye alındı. Biz Korona Virüs hastalığının ülkemize sirayet etmemesi için her türlü önlemi alıyoruz.” Dedi.

VATANDAŞLARA İKAZLARA UYUN ÇAĞRISI

Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı bütün tedbirlerin alınmasına rağmen, Türkiye’nin yaygın çevresinde yaygılaşan virüsten korunmanın mümkün olmadığını söyledi. Bu konuda yarın önemli bir toplantı yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan sağlık personellerinin ikazlarına uymalarını istedi.

BU MİLLET BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEKTİR

Virüsten korunmanın ilk şartının temizlik olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftadan bu yana kendisinin tokalaşmayı ve kucaklaşmayı kestiğini selamlaşmaya geçtiğini belirterek, Türkiye’nin bu virüsü kayıpsız bir şekilde atlatmayı hedeflediğini söyledi. Virüsün tedbirlerden daha güçlü olmadığını söyleyen Erdoğan, nice saldırıları göğüsleyen bu milletin bu virüsünde üstesinden geleceğini söyledi.

SURİYE’DEKİ GELİŞMELERE DEĞİNDİ

Moskova’daki görüşmelere de konuşmasında yer veren Erdoğan, askerlerimizin Bahar Kalkanı Harekatı ile sınırlarımıza kadar dayanan tehditlere dur dediğini, Türkiye’nin Suriye’de kalmasının amacı ne işgal ne de ilhak olmadığını belirterek, “Bizim niyetimiz oradaki başka güçlerle bilek güreşini tutuşmak değildir.” Dedi.

İdlib’de mücadelenin bir insanlık mücadelesi olduğunu söyleyen Erdoğan, orada bulunan milyonlarca insanın hayatını kurtarmayı hedefleyen Türkiye’nin yeni bir kısır döngüye düşürülmesine izin verilmeyeceğini söyledi.  Türkiye’nin sınır boyunca olan kısımları güvenlik çemberi altına alma yönünde kararlı olduğunu ifade ederek, Suriye’de yürütülen operasyonun bir terör örgütüne karşı değil çok donanımlı  bir güce karşı olduğunu ifade etti. Rejimin ateşkese uymaması halinde en ağır cevabı alacağını bir kez daha yenileyen Erdoğan, verilen ağır kayıplar sonrası rejimin ateşkes yapmaya mecbur kaldığını söyledi.

 

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.