Taşeron Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan korona virüsle ilgili videolu paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan korona virüsle ilgili videolu paylaşım
22 Mart 2020 - 10:11

Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan mesajlarını sosyal medya hesabı üzerinden vermeye devam ediyor. Önceki gün ses kaydı yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşamda bir video yayınlayarak halka seslendi ve herkesi evinde kalmaya davet etti. Videonun nerede çekildiği merak edilirken, Erdoğan’ın evinde kaldığı ve evde kalın çağrısına kendisinin de uyduğu belirtiliyor.

UYARILARI DİKKATE ALIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanlara kesinlikle sokağa çıkmama uyarısında bulundu. Dün bu grup için getirilen sokağa çıkma yasağını da hatırlatan Erdoğan, Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmelerine uyulmasını ve dikkat edilmesini istedi.

MİRAÇ GECESİNDEKİ DUASI SALGININ BİTMESİ

Zaman mefhumu gözetmeden devletin tüm kurumlarıyla görevinin başında olduğunu söyleyen Erdoğan, çok zorlu bir sürecin yaşandığını belirterek, evde kalın çağrısını yineledi. Vatandaşların Miraç Gecesi’ni de kutlayan Erdoğan, böyle bir gecede dualarının salgının bitmesi ve bu zorlu sürecin sona ermesi için olduğunu belirtti.

BOŞUNA 65 YAŞ ÜSTÜ DENMİYOR

Sağlık personelinin doktorundan hemşiresine hepsinin zaman mefumu gözetmeden çalıştığına vurgu yapan Erdoğan, bilim kurulu üyelerinden sürekli bilgi aldığını belirterek, 65 yaş için çok ciddi bir riskin olduğuna,  bunların rast gele söylenen şeyler olmadığını ve bilimsel bir alt yapısı olduğuna dikkat çekti.

BOŞ RAFLARA BAKIP ALDANMAYIN BURASI BATI ÜLKELERİ DEĞİL

Şu ana kadar 21 kişinin öldüğüyle ilgili az sayıda kişinin öldüğü ülkemizde tanımını yapan Erdoğan, olumsuz söylentilere inanılmamasını, yabancı ülkelerdeki boş raflara bakıp kimsenin telaşa kapılmamasını isteyerek hem sağlık ürünleri hemde diğer ürünler konusunda ürünlerin mevcut olduğunu ifade ederek, imkanların olduğunu ve gerekli tedbirlerin alındığı belirterek, “Halkımız müsterih olsun.” dedi.

KONUŞMASINDA 3 TEMA VARDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında özellikle 3 kısım dikkat çekti. 1. kısım özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara kesinlikle dışarı çıkmamaları tavsiyesi içeriyordu. Bu konuda yetkililerin dikkate alınmasını isteyen Erdoğan, bu yaşta olup dışarı çıkanları yakınlarının uyarmasını istedi. 2. kısımda rafların boşaltılmasına gerek olmadığı ve Türkiye’nin yeteri derece de stoklarının olduğu vurgusu vardı. 3. olarakta bu günler geçecek mesajı veren Erdoğan, bu salgının üstesinden gelineceğini söyledi.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.