Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ulusa Sesleniş konuşmasında CHP’li belediyelerle ilgili neler söyledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı Ulusa Sesleniş Konuşması'nda CHP'li belediyelerle ilgili eleştirilerde bulunarak sert sözlerle CHP'ye yüklendi.

Türkiye’nin salgınla yoğun bir şekilde mücadele ederken, CHP’nin başını çektiği bir kesimin bozgunculuk peşinde koştuğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, merkezi planlamanın salgın dönemlerinde şart olduğunu ifade ederek her ilde, ilçede gerekirse mahalleler düzeyinde uygulamaların yapılması gerektiğine dikkat çekti.

CHP’li belediyelerin devletin salgınla mücadele eden temel birimlerini hiçe sayarak kendi başlarına işler yaptıklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekmek dağıtmaktan, hastane kurmaya kadar hükümetin yaptığına benzer işler yapmaya kalkıştıklarına dikkat çekti.

Salgınla etkin mücadelenin verildiği bu dönemde, CHP’li belediyelerin salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak ısrarla bu tür faaliyetlere giriştiklerini savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların amacı halka hizmet vermek değil, şov yapmaktır.” dedi.

CHP’li belediyelerin sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde özellikle İstanbul, Adana ve Mersin’de yaptıklarının başka izahı olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li belediyelerden iyi örneklerin de olduğu Mersin’deki Yenişehir ve Mezitli Belediyeleri’ni örnek göstererek, valilikle iş birliği yaparak faaliyetlerini yürüttüklerini ifade etti.

Bu tür yasaklara karşı FETÖ ve PKK gibi örgütlerin bu yöntemleri denediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki asıl amacın devletin yürüttüğü sağlık, gıda, güvenlik, ekonomik ve sosyal desteklerini itibarsızlaştırma olduğunu savundu.

Salgın sebebiyle kötü senaryolar bekleyenlerin umduklarını bulamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık sisteminin çökmesini, halkın sokaklara dökülmesini bekleyenler umduklarını bulamayınca gözlerini yapılan hizmetlere dikmişlerdir.” dedi.

Terör örgütleriyle olan mücadeleyi akamete uğratmak isteyenlerin Türkiye’nin ekonomisiyle uğraştıklarına dikkat çeken Erdoğan, şimdi de salgınla mücadele için alınan önlemlerin sabote edilmeye çalışıldığını söyledi.

Belediyelerin elbette sosyal yardımlar yapabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu yaparken kanunların belirlediği sınırların ve şehrin mülki amirinin bilgisi ve koordinasyonu dahilinde kendi kaynaklarını kullanarak yapabileceklerini ifade ederek, kendi başlarına diğer kamu birliklerini yok sayarak hareket edenlerin karşılarında hukuku bulacağı uyarısında bulundu. Sorunun ekmek dağıtmak olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorun bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız, programsız, izinsiz şekilde yapmaktır. Sorun, vatandaşımız için sağlık tesisi hazırlamak değil olmayan bir şeyi varmış gibi anlatmaktır. Sorun, herhangi bir konuda farklı düşünmek, konuşmak, hareket etmek değil yalan söylemektir, iftira atmaktır, gerçeği çarpıtmaktır.” dedi.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı