Taşeron Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etti mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etti mi?
13 Nisan 2020 - 0:32

Ankara kulislerini çalkalayan haberlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş bir şekilde istifa kararı alan Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi. Cumhurbaşkanı’nın istifasına sıcak bakmadığı Süleyman Soylu’yu İstanbul’a çağırdığı ve yüz yüze görüşeceği belirtiliyor.

CANDAŞ TOLGA IŞIK: SOYLU İSTANBUL’A GİDİYOR

Gazeteci Candaş Tolga Işık yaptığı açıklamayla Cumhurbaşkanı’nın Süleyman Soylu’nun istifasına sıcak bakmadığını, Süleyman Soylu’nun İstanbul’a hareket ettiğini yazdı.

Süleyman Soylu Twitter’den yaptığı açıklamayla “Cuma akşamı alınan sokağa çıkma yasağının sorumluluğu bana aittir. Hatasız giden bir sürece bu olumsuz sürecin sorumluluğu bana aittir. Bu nedenle İçişleri Bakanlığı görevimden istifa ediyorum. Cumhurbaşkanımızın affına sığınıyorum.” demişti.

ZAFER ŞAHİN: KÜLLİYE’NİN BİLGİSİ DAHİLİNDE

Takvim Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Zafer Şahin’in A Haber canlı yayınında yaptığı açıklamayla Süleyman Soylu’nun kararıyla ilgili AK Parti Kaynakları’ndan aldığı haberlere göre, istifadan Külliye’nin haberinin olduğunu yönünde şeklinde açıklama yaptı.

GAZETECİ CEM KÜÇÜK: BU İSTİFANIN NEDENİ SADECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MESELESİ DEĞİL

Yine Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen Gazeteci Cem Küçük konuyla ilgili bir tweet atarak “Benim yakından tanıdığım Soylu sadece cuma gecesinden dolayı istifa etmemiştir.” yazdı.

KILIÇDAROĞLU CANLI YAYINDA ÖĞRENİP YORUMLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Haber Türk’te Fatih Altaylı’nın Teke Tek programında Süleyman Soylu’nun istifa ettiği haberini öğrendi. Kararı Süleyman Soylu’nun tek başına aldığına inanmadığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Sokağa çıkma yasağıyla ilgili pek çok kesimden öneriler (Ekrem İmamoğlu sokağa çıkma yasağını önermişti) geldiğini ama hiçbirinin uygulanmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, geç saatte açıklanan sokağa çıkma yasağında nihai söz sahibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu Süleyman Soylu’nun Erdoğan’ı kurtarmak için istifa ettiğini savundu.

ENSONHABER.COM AÇIKLADI İSTİFA MEKTUBU YIRTILDI

Ensonhaber.Com sitesi aldığı son dakika bilgisini kamu oyuyla paylaştı. Süleyman Soylu’nun istifa mektubunu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Şimdi istifa edilecek zaman değil.” diyerek tavrını koyduğu ve Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın Soylu’nun istifa mektubunu yırttığı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı’nın Süleyman Soylu’yu İstanbul’a çağırdığı belirtiliyor ve Soylu’nun yüz yüze görüşmek üzere İstanbul’a hareket ettiği belirtiliyor.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.