Taşeron Haber

Cumhurbaşkanı açıkladı: 17 Nisan’da tekrar sokağa çıkma yasağı var

Cumhurbaşkanı açıkladı: 17 Nisan’da tekrar sokağa çıkma yasağı var
13 Nisan 2020 - 20:06

Cumhurbaşkanı önümüzdeki hafta sonuda sokağa çıkma yasağı olacağını açıkladı ve halkın şimdiden buna göre önlem almasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sokağa çıkma yasağı öncesi çıkan durumlarla ilgili hassasiyet göstererek, istifa ettiğini fakat kendisinin bu istifayı kabul etmediğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağı esnasında gereksiz bir kargaşanın yaşandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan benzer bir durumun olmaması için önlemlerin alınacağını söyledi.

Dünyada en çok test yapan ülkeler grubunda yer alan Türkiye’de tespitlere göre test sayısının vaka sayısına oranında bir düşme görüldüğünü ifade ederek, dünyada ölüm oranında oranın en düşük olduğu ülke olduğumuzu ve Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye’yi örnek gösterdiğini ifade ederek, “Yaptığımız tedavi yöntemleriyle ilgili isteyen ülkelere de yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU’YA SAHİP ÇIKTI

Konuşmasının Süleyman Soylu’yla ilgili olan kısmında Soylu’nun terörle mücadeleden, tabi afetlere kadar yürütülen çalışmalarda korona virüsteki emniyet tedbirleri de dahil başarısına yakinen şahit olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yüzden Soylu’nun istifasını kabul etmediğini söyledi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI TEKRAR EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasaklarının ihtiyaç duyuldukça devam edeceğini ifade ederek, 17 Nisan gece 24:00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı olacağını ifade ederek, “Bundan sonraki haftalarda da bu tarz önlemlerin tekrarlanabileceğini belirtmek istiyorum.” Dedi.

Cumhur İttifakı’nın tarafı olan Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Erdoğan, hafta sonu güzel havanın cazibesine kapılarak kendini dışarı atan vatandaşı durdurmak için sokağa çıkma yasağı kararını aldıklarını ifade etti.

Daha sonra alınan ekonomik tedbirlerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a Başakşehir Hastanesi’nin bir bölümünün 20 Nisan tarihinde hizmete sokulacağını ifade ederek, virüs salgınında ihtiyaç duyulanın üzerinde sağlık binasının hizmetine sokulacağını söyleyerek “Hadımköy’de 100 kişilik, Derince’de 250 kişilik hastaneler kuracağız.” Dedi.

Türkiye’nin şu ana kadar 34 ülkeye yardım ettiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürecin dinamik bir süreç olduğunu ve anlık kararlar almayı gerektirdiğini ifade ederek, Türkiye’de iyileşen hasta sayısının 5 bine çıktığını duyurdu.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.