Taşeron Haber

Corona Virüsü’nden ölenlerin sayısı 3 bine dayandı

Corona Virüsü’nden ölenlerin sayısı 3 bine dayandı
29 Şubat 2020 - 17:41

Corona Virüsü dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. Virüs özellikle yeni görüldüğü yerlerde yükselişini hızla sürdürürken, İran’dan gelen sayılar korkunç olarak nitelendirildi. Zira İran’da ölenlerin sayısı 42’yi buldu ve virüse yakalanan vaka sayısı da 600’e dayandı. Çin’de virüsün yayılma hızındaki düşüş dikkat çekiyor. Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bine dayandı.

Korona virüsüyle ilgili komşumuz İran’dan gelen son dakika haberleri virüsün ülkede hızla yayıldığını ve İranlıları bu durumun çok tedirgin ettiğini, hatta Korona Virüslü Vakaların olduğu bir hastaneyi yakmaya kalkışmalar olduğunu gösteriyor. İran’da durum böyleyken Vietnam’dan Korona Virüsü’yle ilgili gelen haberler mucize olarak değerlendiriliyor. Çünkü Vietnam’da toplam rastlanan 20 vaka iyileştirilerek taburcu edildi ve günlerdir ülkede yeni Korona Virüs vakasına rastlanmıyor.

İtalya’da hızla yayılan virüs vakaları nedeniyle Juventus ve İnter arasındaki derbi maçının ertelenmesine karar verildi.

İRAN’DAN GELEN HABERLER ÜRKÜTÜYOR

İran’da 100 milletvekili üzerinde yapılan Korona Virüsü testinde 5 milletvekilinde Korona Virüs çıkması ülkedeki tedirginliği iyice artırdı. Bir günde 295 vakanın görüldüğü İran’da 9 kişi hayatını kaybetti.

İran’da ölü sayısı 43 yükselirken, ülke genelinde virüsün bulaştığı insan sayısı da 593’e kadar çıktı. 5 milletvekilinin virüse yakalandığı İran Meclisi’nin bir süreliğine kapatılıp kapatılmayacağı tartışılıyor.

İran Meclisi Başkanlık Heyeti’nden 3 ismin korona virüsle ilgili hazırlayacağı rapor bekleniyor. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin emriyle hazırlanacak rapora göre meclisin durumu netleşecek.

VİETNAM’DA MUCİZE GİBİ GELİŞME

Vietnam geçtiğimiz günlerde Korona Virüse rastlanılan ülekler listesine eklenmişti. Toplam 16 vakanın göründüğü ülkede vakalarının tamamının taburcu edildiği ülkede 20 gündür yeni vaka da görülmüyor. Ülkede Corona Virüs mucizesi mi yaşanıyor soruları sorulurken Vietnam sınırları içinde yeni bir vaka olmadığını söyledi.

 

ÇİN’DE ÖLÜM VE VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ VAR

Çin’den gelen haberlere göre son 24 saatte 42 kişi virüsten hayatını kaybetti. Çin’in Wuhan ve Hubey kentlerinde alınan önlemlerin etkilerini göstermeye başladığı belirtilirken toplam vaka sayısının da 85 binlere dayandığı belirtiliyor.

TÜRKİYE’DE GÖRÜLEN VAKA YOK

Türkiye’de İran sınır kapılarının da kapatılmasının ardından henüz bir Korona Virüs vakasına rastlanmadı. Sağlık Bakanlığı ülke genelinde bu konuda bilinç oluşturmaya çalışırken bir yandanda belediyeler toplu taşıma araçlarını virüse karşı dezenfekte ediyor.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.