Taşeron Haber

Corona Virüsü en çok kimleri etkiliyor belli oldu

Corona Virüsü en çok kimleri etkiliyor belli oldu
18 Şubat 2020 - 20:34

Corona virüsüyle ilgili Çin Hükümeti’nden yeni açıklamalar geldi. Çin şu ana kadar hastalığa yakalanan 44 bin kişinin verilerini açıkladı. Bu verilere göre Corona virüs en çok 80 yaşındakileri ve üstündekileri tehdit ediyor.  Ayrıca virüsle mücadele eden sağlık çalışanları da büyük bir risk altında.  Corona virüsüyle ilgili en kapsamlı çalışma özelliği taşıyan bu açıklamaların ayrıntılarına gelin birlikte bakalım…

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin açıkladığı bilgilere göre hayati tehlikenin en çok yaşlı kişilerde olduğuna dikkat çekilirken bunun dışındaki yaş grubunun yüzde 80’nin hastalığı hafif geçirdiğini açıkladı.

Corona virüsüyle ilgili bir iyi haberde var yapılan açıklamada.. Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin açıklamasına göre ilk kez Çin’de hastalığın enfekte olduğu kişi sayısı 2 binin altına düştü. Bu da hastalığın yayılmasının yavaşlamaya başladığının sinyallerini verse de iyimser olmak için erken olduğu belirtiliyor.

Corona virüsünün cansız yüzeylerde dokuz güne kadar yaşayabildiğini tespit ettiklerini belirtirken Corona Virüsü’nün Sars virüsüyle çok benzer yanları olduğunu tespit ettiler.

Diğer yandan Çin’de vatandaşı olan ülkelerde virüsle mücadele stratejilerini oluşturmaya çalışıyorlar. Amerika Japonya’da karantina altında tutulan gemide bulunan ülkesinin vatandaşlarını tahliye ederek karantina altına aldı. 3 bin 500 kişinin bulunduğu gemide 328 ABD vatandaşı vardı. Amerika vatandaşlarını alarak uçakla Texas’a götürerek 14 günlük karantina sürecine soktu.

Amerika vatandaşlarından 14’ünde virüs testlerinin pozitif çıktığı ve bu yolcuların uçakta ayrı bir bölüme alınarak uçuşun gerçekleştirildiği haberleri geliyor.

Bir yandan da Güney Kore Hükümeti Japonya’da bulunan yolcularını tahliye etmeye başladı. Güney Koreli Yetkililer Gemide bulunan 4 Güney Koreli ve 1 Japon vatandaşının tahliye edileceğini, gemide bulunan 9 Güney Kore vatandaşının kendi istekleriyle tahliye edilmek istenmediği açıklandı.  Güney Kore vatandaşlarının hiç birinde Corona Virüsü’nün tespit edilemediği belirtiliyor.

Wuhan kentinde çıkan Corona Virüsü’nde son tabloda ölü sayısı 1869’a yükselirken virüsün enfekte olduğu kişi sayısı da 72 bin kişiye ulaşmıştı.

 

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.