Sağlık Haberleri

Corona Virüs can almaya devam ediyor: 2619

Dünyada bulaştığı ülke sayısı artan Corona Virüs son 24 saatte 150 kişinin daha ölüme neden oldu. Corona Virüsü’ne kurban verilen insan sayısı 2 bin 619’a çıkarken virüs Afganistan, Kuveyt ve Bahreyn’e de sıçradı ve virüsün 4 gün önce bulaştığı İran’da tablo kötüleşiyor.  İran’da ölenlerin sayısı 12’ye çıkarken virüsün bulaştığı insan sayısı da 47 olarak açıklandı.

ÇİN’DE SON 24 SAATTE 409 YENİ VAKA

Çin’de virüsün yayılma hızının düştüğü söylense de son 24 saatte 409 yeni vakanın olduğu belirtiliyor. Salgınla mücadele için 14 milyar dolarlık bir bütçe ayıran Çin’de son 24 saatte ölen insan sayısı 150 kişi olarak açıklandı. Corona Virüsü’ne yakalanıpta taburcu olanların (çoğu genç hastalar) sayısı da 25 bine dayandı.  Çin Ulusal Sağlık Komisyonu yaptığı son açıklamada virüsle mücadelenin zorlu olduğunu ve devam ettiğini söyledi.

VİRÜS İRAN’DAN KUVEYT’E SIÇRADI

Kuveyt Sağlık Bakanlığı yaptığı bir açıklamayla Meşhed kentinden gelen 3 kişide Corona Virüsü tespit edildiğini açıkladı. Afganistan’da da corona virüs vakası olan bir kişi tespit edildi. Ayrıca da ülkede 10 kişinin de karantina altında olduğu açıklandı.

İRAN’DA DURUM AĞIRLAŞIYOR

Virüsün bulaştığı İran’da ise tablo ağırlaşırken, virüsün bulaştığı insan sayısı 47’yi buldu. 12 kişinin hayatını kaybettiği İran’a komşu ülkeler birer birer sınırlarını kapatıyorlar. İran’daki virüs komşu ülkelere de bulaşmaya başlıyor.

TÜRKİYE SINIRLARINI KAPATTI

Türkiye İran’daki salgının artması ve ülke geneline yayılması nedeniyle İran’a kara,hava ve demir yolu ulaşımı kapattı. Türkiye’den İran’a açılan 4 sınır kapısında geçişler durdurulurken, uçak seferlerinin de tek yönlü yapılması kararı alındı. Dün Sağlık Bakanı’nın açıkladığı kararların, Corona Virüsü’ne karşı oluşturulan bilim heyeti tarafından alındığı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bilim kurulunun sunduğu her şeyin yapılması talimatı verdiği ve virüsün Türkiye’ye sıçramaması için azami gayret sarfedilmesini istediği belirtiliyor.

ALTIN FİYATLARINDA TARİHİ REKOR

Tüm dünya da Corona Virüsü salgını yaşanırken, altın fiyatları da tarihi rekorlar kırıyor. Altının ONS fiyatı 1,680 doların üzerine çıkarak tarihi bir rekor kırdı.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı