Sağlık Haberleri

Çok Gezenti sunucusu Burak Akkul korona virüsle neleri yaşadıklarını anlattı

Türkiye’nin ilk vakalarından olan sunucu Burak Akkul canlı yayına bağlanarak yaşadıklarını anlattı. Entübe edilerek 21 gün uyutulduğunu söyleyen Burak, kendisi için çok zor bir dönem olduğunu söyledi.

Türkiye’de korona virüse ilk yakalananlardan biri olan  Çok Gezenti Programı sunucusu Burak Akkul, dün CNNTÜRK canlı yayınına bağlanarak neler yaşadığını anlattı.

Burak Akkul Türkiye’ye korona virüsü kendilerinin getirmediğini, onlar Türkiye’ye geldiklerinde ülkede 6 vakanın açıklanmış olduğunu ifade etti. Eşiyle birlikte yurt dışından döndüklerinde çok ateşli olduklarını ve kendinde bademcik iltihabı rahatsızlıklığı olduğunu ve bundan olduğunu düşündüğünü söyledi. Daha sonra Kartal’da bir hastaneye başvurduğunu, daha sonra korona virüsünün pozitif çıktığını anlattı.

Burada 21 gün uyutulduğunu ve entübe yöntemiyle uyutularak tedavi edildiğini ifade ederek, “Bu yöntemle hayatta kalan nadir insanlardan biriyim.” Dedi. Çok duygusal olduğu görünen Burak Akkul, son yapılan testlerde kendisi ve eşinin sonuçlarının negatif çıktığını açıkladı.

1972 doğumlu olduğunu söyleyen Burak Akkul, kronik bir rahatsız olmadığını ama tek bademcik iltihabını yılda bir iki kez yaşandığını ve antibiyotik alarak geçtiğini ifade etti. Eşinin durumuyla ilgili soruyu da cevaplandıran Burak Akkul, geri de kalanlar için durumun daha zor olduğunu ifade ederek, hasta yakınları için durumun daha zor olduğunu ifade etti.

Bu hastalıkla mücadele edenler için Burak Akkul’un ne mesaj vermek istediğini veren spikere, “Herkes iyileşecek inşallah. Ben 21 gün uyanıp uyandıktan sonra çok güzel tedbirlerin olduğunu gördüm. Türkiye’de çok güzel şeyler yapılmış. Evde kalın kampanyası çok güzel bir kampanya. Ülkemizdeki sayılara da bakıldığına göre dünyaya göre Türkiye’de her şeyin kontrol altında olduğunu görüyorum.” Dedi.

21 gün uyutulduktan sonra uyandığında neler olup bittiğini anlamanın zor olduğunu ifade ederek, şu anda fizik tedavi gördüğünü ve bazı uzuvlarının çok zayıf kaldığını ifade ederek “Bunları toparlamamız gerek.” Dedi.

Konuşması sonrasında hala bitkin görünen Burak Akkul’un duygusal bir ruh halinde olduğu da görüldü. Sunucu Gözde Atasoy’un da zaman zaman duygulandığı ve Çok Gezenti Programı’nın sıkı bir takipçisi olduğunu ve Burak Akkul’u yeni programlarda tekrar göreceğimiz günlerin geleceğini söyleyerek konuşmayı bitirdi.

Kerem Dinç

1990 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. 2008 yılından itibaren ekonomi ile ilgilenmektedir.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı