Taşeron Haber

Çin’den getirilen Korona Virüs ilacı 40 ile ambulans uçaklarla dağıtıldı

Çin’den getirilen Korona Virüs ilacı 40 ile ambulans uçaklarla dağıtıldı
24 Mart 2020 - 20:06

Korona Virüs tedavisiyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün açıkladığı Çin’den getirilen ilaçla ilgili bugün yeni detaylar belli olmaya başladı. Yoğun bakımdaki hastalara verilmeye başlanan ilaçla ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün bir bilgilendirme notu daha paylaştı.

40 İLE AMBULANS UÇAKLARLA İLAÇLAR GÖNDERİLDİ

Türkiye’ye Çin’den getirilen aşının ambulans uçaklarla Türkiye’nin dört bir yanına dağıtıldığını ifade eden Fahrettin Koca şimdiye kadar 40 ile ilaçların gönderildiğini ve yoğun bakımlarda yatan Korona Virüs hastaları üzerinde kullanılmaya başlanıldığını açıkladı.

TÜRKİYE’NİN HER TARAFINA VİRÜS YAYILDI

Dün akşam yaptığı basın toplantısında “Van’a İran’dan kaçak geçişler var. Van’da ek önlem alınacak mı? Vaka durumu nedir?” sorusunu yanıtlarken Bakan Koca çok önemli bir açıklama yaptı. Van’daki vakaların 10’u bulmadığını ve Türkiye’de öne çıkan bir il olmadığını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaların Türkiye’nin her tarafına yayıldığını ifade ederek aslında virüsün her ilde olabileceğini ve her vatandaşın belirtilen kurallara riayet etmesi gerektiğini söyledi. ,

İLAÇ YOĞUN BAKIM SÜRESİNİ 11 GÜNDEN 4 GÜNE İNDİRİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam yaptığı açıklamada Çin’den gelen hızlı test kitleriyle birlikte Çin’de uygulanan ve yoğun bakım süresini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlanan ilacı getirdiklerini ifade edilerek, yoğun bakımdaki hastalara verildiğini açıklamıştı. Sağlık Bakanı ilacın etkisiyle ilgili net konuşmak için bir kaç gün beklemek gerektiğini söyleyerek temkinli konuşurken, Çin’in vakaların üstesinden gelmesini bu ilacın sağladığı belirtiliyor. “Yeni Tip Korona Virüsü Sersemleten İlaç” diye adı piyasaya çıkan ilacın Türkiye’deki etkileriyle ilgili hafta sonuna doğru net açıklamalar yapılması bekleniyor.

Öte yandan Sağlık Bakanı Koca aşı çalışmalarıyla ilgili de bugün bir bilgi notu paylaşarak, aşı üretme kapsamında ülkemizde umut verici her çalışmanın destekleneceğini ve Maliye Bakanlığı’nın bu konuda bir fon oluşturma çalışmalarının olduğunu ifade ederek, bu konuda kendine güvenen bilim insanlarını da katkı sunmaya davet ettiklerini söyledi.

Türkiye’de Korona Virüs vakalarından dolayı ölenlerin sayısı 30’a çıkarken Türkiye’deki vaka sayısı 1500’ün üzerine çıktı. Hızlı tanı kitlerinin gelmesiyle beraber bu akşam vaka sayısında gelinen durumun nereye çıkacağı merak ediliyor.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.