Kamu Haberleri

Beştepe’de kritik zirve

Milliyetten Seyfettin Ersözün haberine göre: Yüksek Askeri Şüra (YAŞ) öncesi yapılacak toplantının ana gündemini, Libya ve Suriyedeki gelişmeler oluşturacak. Darbeci general Hafteri destekleyen Mısır yönetimi, Libyaya asker gönderme kararı almıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, Malta, Libya ve Katarlı muhataplarıyla diplomasi trafiğini artırdı. Yaşanan tüm gelişmeler toplantıda masaya yatırılacak ve TSKnın bölgedeki faaliyetleri ve Libyada atılacak yeni adımlar ele alınacak.

İDLİB

Ateşkes kararının alındığı İdlibde, zaman zaman Suriye rejimi ile muhalifler arasında çatışmalar yaşanıyor. Kurul toplantıda Suriyedeki son gelişmeleri de değerlendirecek.

AZERBAYCAN

Ermenistan-Azerbaycan arasında yaşanan çatışmalarda Türkiyenin Azerbaycana vereceği katkılar, Türkiyenin Akdenizdeki faaliyetleri ve koronavirüs salgını ile mücadelede atılan ve atılacak adımlar da toplantıda ele alınacak.

IRAK

Irakın kuzeyinde devam eden “Pençe-Kaplan” operasyonu, yurt içinde başlatılan “Yıldırım” operasyonları, FETÖ ile mücadeleye ilişkin son notlar da kurulun gündeminde olacak.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı