Taşeron Haber

Berat Albayrak, istifa ettiğini duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ” Allah sonumuz hayreylesin” şeklinde bitridği bir mektupla istifa ettiğini duyurdu. Berat ALBAYRAK’ın twitter hesabına da ulaşılamıyor.

Berat Albayrak, istifa ettiğini duyurdu!
09 Kasım 2020 - 0:05

Hazine ve Maliye Bakanı Bert Albayrak, sağlık sorunları nedeniyle bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Albayrak “Bu beş yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan rabbim razı olsun” ifadelerini kullandı.

 Berat ALBAYRAKın istifasını duyurduğu İnstagram paylaşımını yorumlara da kapatması Dikkatlerden kaçmadı. 

Berat ALBAYRAK Twitter hesabını da kapattı. 

Albayrakın istifasına dair henüz bakanlıktan bir açıklama yapılmadı. Bloomberg görüştüğü 2 bakanlık sözcüsünün Albayrakın Instagram hesabının doğruluğunu teyit ettiklerini ancak istifaya ilişkin bir yorum yapmadıklarını kaydetti

Hazine ve Maliye Bakanı Sn Berat Albayrak in istifasının kesinleştiği  Yeni atamanın bu gece yapılması bekleniyor.

Berat Albayrak kimdir?

Berat Albayrak, 1978de İstanbulda doğdu. Albayrak, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü lisans mezuniyetinin ardından, yüksek lisansını New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business’ta tamamladı, Bankacılık ve Finans bölümünden “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı” tezi ile doktora derecesi aldı. 1996 yılında profesyonel çalışma hayatına atılan Albayrak, ekonomi, enerji ve finans başta olmak üzere farklı iş kollarındaki birçok farklı girişimlere yönetici olarak öncülük etti.

Albayrak, 2013 sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah gazetesinde yazar olarak görev aldı, Marmara Üniversitesinde de bankacılık ve finans üzerine dersler verdi, pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak Haziran 2015 ve Kasım 2015teki genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak Meclis’e girdi.

Albayrak, 2015-2018 yılları arasında Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı.

9 Temmuz 2018de Hazine ve Maliye Bakanı oldu.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.