Kamu Haberleri

Bakan Pakdemirli 48 Saattir Nöbette

ALEVLERİN ARASINA SERİNLİK KATAN ZİYARET…

Özellikle yaz aylarında artan orman yangınlarına karşı orman yangınları ile mücadele ekipleri teyakkuzda iken, en az onlar kadar tetikte olan bir isim de Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli…

Bakan Pakdemirli tam 48 saattir gözünü kırpmadan yangına karşı nöbette

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Hatay Samandağ orman yangınını bizzat yerinde takip edip, koordine ederek gece gündüz durmadan çalışıyor… İki gündür dağda nöbet tutan ve yangına dair havadan ve karadan yapılan bütün çalışmaları koordine eden Pakdemirli, gecenin ilerleyen saatlerinde ise yangın bölgesindeki aileleri ziyaret ediyor.

Son olarak Ballıöz Mahallesinde Hayrullah ve Zekiye Olgarın evine konuk oldu Bakan Pakdemirli.

Aile bireylerine yangına ilişkin durmadan çalıştıklarını, endişeye mahal olmadığını söyleyen Bakan Pakdemirli, ailenin çocukları ile de yakından ilgilendi, sohbet etti. Hayru Nisa, İshak ve Ebrar Olgara oyuncak hediye etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın da çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Bakan Pakdemirli, aile üyelerinin Sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgi ve selamlarını da, kendisine iletme sözü verdi.

Bakan Pakdemirli daha sonra ise yangın koordinasyon merkezine dönerek, alanda görev yapan sağlık çalışanları ve Polis Özel Harekat ekipleri ile sohbet ederek, bu zorlu süreçte onlara minnettar olduklarını ifade etti.

Ormanları korumak için gece gündüz yangınla mücadele ordusu ile çalıştıklarını belirten Bakan Pakdemirli, Sağlık ordusunun üyelerine ve Vatan ordusunun neferlerine şükranlarını ilettiklerini belirtip, başarılar diledi.

Bakan Pakdemirli son olarak Sağlık çalışanları ve Polis Özel Harekat ekipleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek, çalışmaları incelemek üzere yangın yönetim merkezine geçti. 

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı