Kamu Haberleri

Bakan Kasapoğlu Giresun’da

Bakan Kasapoğlu, Giresunda ilk olarak Vali Enver Ünlüyü makamında ziyaret etti. Valilikte düzenlenen toplantıya katılan Bakan Kasapoğlu, daha sonra Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlunu ziyaret etti.

Valilik ve Belediye ziyaretlerinin ardından Çotanak Spor Kompleksindeki incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Giresunun son günlerde yaşadığı sel felaketi nedeniyle günümüzde ayrı yeri olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, “Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde devletimizin tüm kurum ve kuruluşları, bakanlarımız, birimlerimiz bu yaraların en hızlı şekilde sarılması yönünde ciddi bir çabayı ortaya koydular ve bu çerçevede hamdolsun gelinen nokta ciddi bir dönüşümü de beraberinde getirdi. Rabbim tekrar böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, selde yaşamını kaybeden vatandaşlara Allahtan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı diledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gerek gençler gerek sportif altyapıyla ilgili bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Giresunun, Giresun halkının emrinde olduklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Bu çerçevede de gelinen nokta, 2002 yılından itibaren gerek gençlik yatırımları gerek sportif anlamdaki yatırımlar Sayın Cumhurbaşkanımızın hem gençlere hem spora verdiği önem doğrultusunda önemli bir aşamayı kaydetti ve bugün de an itibarıyla Giresunun hakikaten ciddi sembollerinden biri olacak stadımızdayız. Stadımızın tamamlanmış olmasına hakikaten heyecanla burada şahit olduk. Bu noktada da tabii ki TOKİnin bu anlamdaki katkısına ben Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Bakan Kasapoğlu, bu stadın sadece maçların oynanacağı bir alan olmayacağına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Türkiyenin en modern statlarından bir tanesi olmasının yanında inşallah yaşayan bir stat olması yönüyle, içerisindeki inşa edeceğimiz antrenman alanlarıyla gençlerimiz için planlayacağımız genç merkezlerle, genç ofislerle inşallah yaşayan stat olarak da ülkemizin hakikaten çok örnek statlarından, spor vadilerinden bir tanesi haline getireceğiz burayı. Biliyorsunuz yanındaki modern olimpik havuzla dönüştüreceğimiz kamp merkeziyle Türkiyenin olimpik yürüyüşünde, olimpiyatlarla ilgili, uluslararası alandaki çalışmalarla ilgili yürüyüşünde önemli bir merkez haline gelecek. Onu da şimdiden Giresun halkına, milletimize müjdelemek istiyorum.”

Bakan Kasapoğlu, stadın hem standartları hem kapasitesi hem fiziksel donanımı itibarıyla çok modern bir görünüme sahip olmasının yanında sahip olduğu özellikler açısından da dünyanın pek çok stadına meydan okuyacak rekabet gücüne de sahip olduğunu dile getirerek, “İnanıyorum ki buradan keyif dolu, centilmenlik dolu, rekabetin en yüksek düzeyde olduğu maçları da hep birlikte izleriz. Ben şimdiden futbol camiamıza, spor camiamıza, milletimize ve Giresunun çok değerli halkına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


“Giresunumuzda gençlik merkezi olmayan hiçbir ilçemiz kalmayacak”

Bakan Kasapoğlu, Giresunun yatırımlarını hem belediye hem Valilikteki brifinglerde değerlendirdiklerini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hem merkezdeki çalışmalarımız, gerek gençlik yatırımları, yurtlarla ilgili olsun, gençlik merkezleriyle ilgili olsun, daha yukarı standartlara taşımak hem de ilçelerdeki çalışmaları gençlik merkezleriyle spor salonlarıyla havuzlarıyla bu çıtayı yukarılara taşımak en büyük idealimiz. Bununla ilgili de müjdelerimizi tabii ki aşama aşama paylaşacağız ama ben şunu ifade edebilirim, Giresunumuzda gençlik merkezi olmayan hiçbir ilçemiz kalmayacak. Bunun yanında inşallah el birliğiyle bu merkezler, spor alanları halkımızla daha dolu dolu değerlendirilir, bunun çabası içerisindeyiz, gerek Valiliğimizin gerek diğer kurumlarımızın iş birliğiyle oluşturulacak sinerji bu manada çok ehemmiyet arz ediyor. Ben bunu da görüyorum çünkü Giresunun spora ilgisi, sporun bu anlamdaki kültür olması noktasında geldiği nokta bizi heyecanlandırıyor. İnşallah el birliğiyle Giresundan yarınların bilim insanlarını gençlik manasında yetiştireceğiz, her anlamda donanımlı gençlerini yetiştireceğiz, bunun yanında da pek çok branşta şanlı bayrağımızı dalgalandıracak şampiyonları da yine Giresundan çıkaracağız ve bunların sayılarını artıracağız.”

Bakan Kasapoğlu, gençlerle bir araya geldi
Bakan Kasapoğlu, 22 Ağustosta sel felaketinin yaşandığı Dereli ilçesinde incelemelerde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.

Ardından Görele ilçesine geçerek Belediye Başkanlığını ziyaret eden eden Bakan Kasapoğlu, daha sonra Görele Gençlik Merkezinde gençlerle bir araya geldi, onların istek ve taleplerini dinledi.

Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, halkın sporla daha çok hemhal olmasını istediklerini söyledi.Bu tabloları hem Giresunda hem Türkiyede artırmanın gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Kasapoğlu, “Eksiklikler neyse tamamlayacağız. Sizlerden istirhamım bu imkanları çok iyi değerlendirin. Zira biz sizlerin yaşındayken böyle imkanlarımız yoktu.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, en büyük projelerden birinin de yüzme olduğunu, isteyen herkese yüzme öğreteceklerini belirterek, şöyle devam etti: “Çünkü su kaynakları açısından zengin bir ülkeyiz. Tesis açısından zengin bir ülkeyiz. Yetenek desen bizim insanımızın yeteneği fevkalade güçlü bir potansiyeli ortaya koyuyor. O yüzden Görelede bir havuz ihtiyacı söz konusuydu onu da bugün nihayete erdirdik. En kısa zamanda belediyemizle inşa edeceğiz. Sizleri oraya bekliyoruz. Önce yüzme öğreneceksiniz, sonra da bizleri temsil etmek için aranızda bu konuda yeteneği daha ileri noktada olan arkadaşlar müsabakalara hazırlanacaklar. Kendilerini yetiştirecekler. İnşallah bizleri gururla temsil edecekler, biz de onlarla gurur duyacağız.”

Türkiyede internet altyapısının her geçen gün daha da güçlendiğine işaret eden Bakan Kasapoğlu, “İnterneti sadece kullanan değil, teknolojiyi her açıdan üretebilen konumda olmamız lazım. O yüzden gençlerden istirhamım, interneti çok faydalı kullanmaları. Elbette eksiklikler varsa altyapıyla ilgili, internetin gücüyle ilgili, erişimiyle ilgili onlar giderilir mutlaka.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, interneti faydalı amaçlar için kullanmak gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Zamanımızı orada israf etmememiz lazım. Bazen internet bu anlamda bir duruma dönüşebiliyor. Zamanımızı israf edebiliyoruz belki. Bazı dezavantajlı durumlar da oluşabiliyor. Bu tuzaklara ben sizlerin kapılacağına inanmıyorum. Ama kapılabilecek arkadaşlar varsa onları da bir dost, arkadaş olarak uyarmanızı istiyorum. Bunun yanında tabii hareketlilik, spor. Elbette interneti teknolojiyi kullanalım ama sporu, hareketliliği de hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz.” 

Daha sonra Bulancak ilçesine geçen Bakan Kasapoğlu, ilçe stadı inşaatını inceledi, Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı