Taşeron Haber

Atina’dan sürpriz operasyon: 5 FETÖ’cüye gözaltı

Yunanistan, Brüksel’deki AB Zirvesi’nin ardından başlaması beklenen istikşafi görüşmeler öncesi sürpriz bir operasyona imza attı. Yunan polisi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kendilerine sığınan FETÖ sanığı 5 kişiyi gözaltına aldı

Atina’dan sürpriz operasyon: 5 FETÖ’cüye gözaltı
01 Ekim 2020 - 18:05

Hürriyetten Yorgo Kırbakinin haberine göre; Yunan polisinin geçtiğimiz günlerde Atina şehir merkezindeki Kipseli semtinde şüphe üzerine durdurduğu 5 kişinin “FETÖ” üyesi olduğu belirlendi. En az 3 aydır Atinada yaşadıkları belirlenen FETÖcülerin üzerlerinden sahte oldukları anlaşılan çeşitli AB ülkelerinin pasaportları çıktı.


Polis konuyla ilgili Yunan Milli İstihbarat Teşkilatını (EYP) haberdar etti. Gözaltına alınan 5 FETÖcünün cep telefonlarındaki bilgiler incelemeye alındı. Cep telefonlarında yaklaşık 500 kişi için tanzim edilmiş sahte pasaportların fotoğrafları bulundu. Polis, adları açıklanmayan 5 kişinin Yunanistana kaçtıktan sonra, çeşitli Avrupa ülkelerine gitmek isteyen FETÖcülere sahte seyahat belgeleri tanzim edilmesinde aracı oldukları görüşünde.

12 BİNDEN FAZLA FETÖCÜ VAR

15 Temmuz darbesinden bugüne kadar bir bölümü Avrupa ülkelerine geçmek üzere Yunanistana kaçan FETÖcülerin sayısı 12 binin üzerinde. FETÖcülerin Yunanistana kaçmasında, Yunan mahkemelerinin 15 Temmuz darbesinden bir gün sonra askeri helikopter ile Dedeağaç şehrine kaçan 8 darbeci askerin Türkiyeye iadelerini reddetmesi ve kendilerine siyasi mülteci stasütü tanınmasına ilişkin kararları önemli rol oynamıştı.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.