Taşeron Haber

Ankara’da Roketsan’da ve İstanbul’da 10 katlı apartmanda patlama yaşandı

Ankara’da Roketsan’da ve İstanbul’da 10 katlı apartmanda patlama yaşandı
07 Nisan 2020 - 17:54

Bugün Roketsan’da meydana gelen patlama Ankaralıları korkuttu. Şiddetli Patlama Elmadağ’da bulunan Roketsan yerleşkesinde meydana geldi. Elmadağ’dan da duyulan patlama sonrası ambulanslar olay yerine gönderildi. Patlamanın sebebi henüz belirlenmezken, patlamadan dolayı 3 çalışanın yaralandığı açıklandı.

Bugün Roketsan’da meydana gelen patlamayla ilgili ilk açıklama Sanayi Başkanı İsmail Demir’den geldi. Saldırının hemen ardından açıklama yapan İsmail Demir, roketsanda bir patlama meydana geldiğini doğruladı ve “Patlamada herhangi bir can kaybımız yoktur. İncelemeler devam ediyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Roketsan çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten İsmail Demir’in açıklamasının ardından bir açıklamada Ankara Valiliği’nden geldi. Ankara Valiliği patlamanın Roketsan’ın yakıt depolarında meydana geldiğini ifade ederek, patlamada can kaybının olmadığını fakat 3 roketsan çalışanın hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

En son açıklama Roketsan tarafından yapıldı. Roketsan’ın kontrollü üretim yaptığı ve insanlardan arındırılmış bir alanda bir kaza yaşanarak patlamanın meydana geldiği,patlama yerinde bir personelin olmadığını, uzakta bulunan 3 personelin hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Roketsan’daki patlamayla ilgili incelemeler devam ederken, patlamanın nedeninin önümüzdeki saatlerde netleşmesi bekleniyor.

İSTANBUL ESENYURT’TA BİR APARTMANDA PATLAMA

Bir patlama da haberi bugün İstanbul Esenyurt’tan geldi. 10 katlı binada orta katlarda bulunan bir dairede şiddetli bir patlama meydana geldi.

Patlamanın şiddetiyle evdeki eşyaların ve yatakların dışarı fırladığı görülürken, olay yerine gelen ambulanslar yaralılara ilk müdahaleleri olay yerinde yaptılar. Patlamanın nedeni henüz tam olarak tesbit edilemedi. Fakat patlama esnasında evde bir çok kişinin olduğu ve yaralandığı bilgisi geldi. Ayrıca apartmandaki vatandaşlarda 2. patlama tehlikesine karşı apartmandan hızlıca tahliye edilerek aşağıya indirildi.

Aşağıya inen vatandaşların patlamanın etkisiyle gözyaşlarına boğulduğu görülürken, sağlık ekipleri de yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptılar. Patlamayla ilgili detayların önümüzdeki saatlerde netleşmesi bekleniyor.

Görgü tanıkları patlamanın olduğu sırada dairenin duvarlarının dışarı doğru havaya uçar gibi patladığını ifade ederek, patlamanın çok şiddetli bir patlama olduğunu söylediler.

Patlamayla ilgili İstanbul Valiliği’nden henüz bir açıklama yapılmadı. Olay yerinde yapılacak incelemelerden sonra, patlamanın sebebinin belirlenmesi sonrası Valiliğin açıklama yapması bekleniyor.

Patlamanın doğalgaz sıkışması nedeniyle olabileceği belirtiliyor.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.