Taşeron Haber

Amerika’da son 24 saatte ölen sayısı rekor seviyede oldu

Amerika’da son 24 saatte ölen sayısı rekor seviyede oldu
15 Nisan 2020 - 21:13

Amerika’da korona virüs sebebiyle meydana gelen ölümler bugün rekor kırdı. Son 24 saatte 2 bin 410 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği Amerika’da toplam ölenlerin sayısı 26 bin 59’a çıktı.

Dünyada hem vaka sayısında hemde ölümler sayısında listenin başında yer alan Amerika’da bugünkü sayılar dünyada bir ülkede görülen en yüksek sayılar olarak kayıtlara geçti. Amerika’da salgının merkez üssü olan New York’ta işler her geçen gün biraz daha kötüye giderken, cenazeleri gömmek için alan bulmakta sıkıntı yaşanılıyor. Büyük tırların üzerinde bulunan soğutma depolarına bırakılan cenazeler, yer ayarlandıkça hapishanedeki mahkumlar tarafından toplu mezarlara defnediliyor.

İlk zamanlar ölenleri cenaze sahiplerinin almasına izin veren Amerika, son zamanlarda ölenlerin çok artması nedeniyle cenazeleri ailelere teslim etmiyor ve toplu mezarlara gömüyor.

Vaka sayısının 620 bine dayandığı ülkede yeni vaka sayısı son 24 saatte 27 bin kişi olarak gerçekleşerek bir çok ülkenin toplam vaka sayısına yakın bir seviyede gerçekleşti. Amerika’daki vaka sayısıyla ilgili yapılan bir başka ilginç tespitte var. Amerika’nın vaka sayısı kendisinden sonra gelen İspanya, İtalya ve Almanya’nın toplamından daha fazla olarak kayıtlara geçiyor.

Salgının merkez üssü New York’ta tek başına bir çok ülkede hayatını kaybeden toplam vakalardan daha çok ölen insan var. New York’ta şimdiye kadar 10 bin 842 kişinin Covid-19 nedeniyle yaşımını yitirdiği belirtiliyor. New Jersey’de ölüm sayısı 2 bin 805 olurken Michigan Eyaleti’nde ise ölenlerin sayısının 1768 olduğu belirtiliyor.

Bu 3 eyalet vaka sayılarıyla bir çok ülkeye yarışacak sayılara sahipler. Zira New York’taki vaka sayısı 200 bini geçti. New Jersey’de 68 bin civarında, Massachusetts’de ise vaka sayısı 29 bin kişi olarak açıklandı.

Amerika’da iyileşen hasta sayısının da 50 bin civarında olduğu belirtiliyor. Son 24 saatte 5 bin 658 kişinin iyileştiği ülkede, 100 binden fazla insanın hastanelerde tedavilerinin sürdüğü açıklandı.

ABD Başkanı Donald Trump son yaptığı açıklamada Amerika’da ölen sayısını 100 binin altında tutmayı hedeflediklerini belirtmişti. Amerikan Medyası’na göre ülkede ölü sayısının 60 bin civarında tutulması hedefleniyor. 3 milyona yakın test yapılan ülkede vaka sayısının 1 milyona doğru gitti görülürken, Amerika’yu Büyük Buhran benzeri büyük bir ekonomik krizin beklediği de belirtiliyor.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.