Taşeron Haber

Amerika’da ölü sayısı bini geçti Trump’un önünde 2 seçenek var!

Amerika’da ölü sayısı bini geçti Trump’un önünde 2 seçenek var!
26 Mart 2020 - 10:25

Geçtiğimiz günlerde yaptığı ve tepki çeken “Halk sokağa çıkıp işine gitmeli” sözlerinin arkasında duran Trump, bununla ilgili acele bir karar vermeyeceğini,  bilim adamları ve hükümet yetkilileriyle görüşüp öyle karar vereceğini açıkladı.

Amerika’da virüsün merkezinin New York olduğuna dikkat çeken Trump, New York’u çok zorlu haftaların beklediğini söyledi. Amerika’da toplam 8 eyalette virüs yoğun görüldüğünü ve kalan diğer 42 eyalette hayatın daha erken normale döneceğini söyleyen Başkan Trump, 2 trilyon dolarlık destek paketini önüne gelir gelmez imzalayacağını söyledi.

Korona Virüse karşı önlemler alınması gerektiğini fakat insanların işlerine gitmemeye devam etmesi halinde Amerikan Ekonomisinin bundan büyük zarar göreceğini söyleyen Başkan Trump, halkın işine gitmesi gerektiği fikrinin arkasında durdu ve bunu bilim insaları ve hükümet yetkilileriyle görüştükten sonra bir karara bağlayacağını söyledi.

Sağlık Bakanı’nın kendisine korona virüsün bitip tekrar başlama döngüsünün olabileceğini söylediğini ve herkesin bu döngülere hazır olması gerektiğini söyleyen Başkan Trump, bugün Türkiye’nin de üyesi olduğu G-20 ülkelerinin başkanlarıyla video konferans yoluyla bir toplantı yapılacağını ifade ederek, toplantının enteresan bir toplantı olacağını söyledi.

Ölü sayısının bini geçtiği Amerika’da afet bölgesi ilan edilen eyaletler olduğunu hatırlatan Trump, bunun hukuki olarak büyük bir anlamı olduğuna dikkat çekerek, 2 trilyon dolarlık paketi onayladıktan sonra buralar için kullanılmasından çekinmeyeceğini söyledi.

Özellikle New York’ta sağlık alt yapısı konusunda büyük bir sorun olduğu biliniyor. Hemşirelerin çöp poşetlerini kafalarına geçirdiği görüntüler dünya basınına yansıdı.

New York Valisi ve Belediye Başkanı Trump’a isyan ederek yeterince yardımın gönderilmediğinden yana dert yandılar.

Dünya Sağlık Örgütü Amerika’nın nüfusu ve virüsün yayılma hızı itibariyle dünyada virüsün yeni merkez üssü olabileceğini açıkladı.

Önümüzdeki süreç Trump’u 2 yol ayrımına doğru itiyor. Ya kendi bildiklerini yapıp virüsün az görüldüğü eyaletlerde insanların işlerine gitmesini sağlayacak, yada bilim insanlarını dinleyip onların dediklerini yapacak!

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.