Sağlık Haberleri

Amerika’da Korona’dan 2. ölüm gerçekleşti

Amerika’da Korono Virüs haberlerinde kötü haberler gelmeye başlıyor. Geçtiğimiz günlerde bir ölümün yaşandığı ülkede 2. Ölüm haberi de geldi. Seattle kentinde yaşayan 70 yaşındaki bir kişinin Korona Virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Bu açıklama Amerikalıları panikletmeye yetti ve Amerikalılar marketlere hücum ederek stok yapmaya başladılar. Ameika’da resmi rakamlara göre 70 Korona Virüs vakası var.

Geçtiğimiz günlerde Başkan Donald Trump kameralar karşısına geçmiş ve grip muamelesi yapın dediği Korona Virüsle ilgili ülkesinin iyi iş çıkardığını söylemişti. Trump’un konuşması sonrası konuşan Sağlık Bakanı Korona Virüs’le ilgili çok da iç açıcı konuşmamıştı. Ve haberlerde de bu tezatlığa dikkat çekilmişti.

Corona Virüsü’ne Corana virüsü diyen Donald Trump’un gafı da dikkat çekmişti.

Dün ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) 2. Bir ölüme neden oldu. Sağlık Ofisi tarafından bir açıklama yapılarak Seattle’de bir bakım evindeki 70 yaşlarındaki hastanın Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Cumartesi yaşanılan diğer ölümünde aynı bölge de yaşanması dikkat çekmişti. Diğer hasta 50 yaşlarındaydı ve ölüm nedeni Korona Virüs’tü. Washington’da 12 Korona Virüs vakasının olduğu açıklamada, New York’ta da ilk Korona Virüs vakasının tespit edildiği açıklandı.

BİRİ İRAN’A BİRİ İTALYA’YA GİDİP GELMİŞ

New York Valisi Andrew Cuomo, 30 yaşlarında İran’a gidip gelen bir kadının virüsü kaptığını ve kendi evinde karantina altında tutulduğunu açıkladı.

Yine Rhode Island’da da 40 yaşlarında bir kişi de Korona virüs vakası tespit edildi. Bu kişinin de İtalya’ya seyahat ettiği ve virüsü burada kaptığı öğrenildi.

STOK YAPMAYA BAŞLADILAR

Ardı ardına gelen 2 ölüm Amerikalıları endişeye düşürdü. Marketlere giden Amerikalılar özellikle su, tuvalet kağıdı, konserve gıda gibi temel ihtiyaçlarını alarak stoklamaya başladılar. Gerçekleşen 2 ölümünde Seattle’de olması o bölgede yaşayan vatandaşların paniğe kapılmasına sebep oluyor.

KİLİSE DE TOPLU İBADETLER İPTAL

Amerika’da Portland ve Oregan bölgelerinde Kilislerde toplu ibadet törenlerinin ve spor müsabakalarının iptali yönünde kararlar alındığı belirtiliyor.

Amerika’da teyid edilen 80 Korona virüs vakası var. Dünya genelinde Korona’dan ölenlerin sayısı bugün 3 bini geçti ve Amerika’da hastalığın seyrinin nasıl devam edeceği merakla takip ediliyor.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı