Dünya Haberleri

Amerika, Fransa ve İtalya’da Korona Virüs’te son durum!

Dünya diken üstünde. Özellikle Avrupa’da artan korona virüs vakalarının ihtiyar nüfusu olan ülkeleri tehdit ettiği belirtiliyor. İtalya ve Fransa Avrupa’da vakaların en fazla olduğu 2 ülke olarak dikkat çekerken, Amerika’da da ulusal acil durum ilan ettiren bir tablo var. İtalya’da bir günde 250 kişinin hayatını kaybetmesi ülkede durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu. İşte ülke ülke dünyada Korona Virüsle ilgili son tablo..

İTALYA’DA KORONA KABUS HALİNE GELDİ

3 hafta önce ilk vakanın görüldüğü İtalya’da vaka sayısı 15 bine dayandı. Korona’ya yakalanıp hayatını kaybedenlerin sayısın 1266’ya yükseldiği ülkede, dün açıklanan rakamlar herkesi şok etti. Bir günde 250 kişinin hayatını kaybettiği ülkede panik havası yaşanıyor.

Herkesten evinde kalması ve zaruri olmadıkça dışarı çıkmaması istenirken, kuzeydeki Lombardiya bölgesinin ölümlerin en yüksek olduğu bölge olarak dikkat çektiği belirtiliyor. İtalya’da Korona’ya yakalanıpta iyileşen kişi sayısı dün 181 kişi artarak 1439’a yükseldi. Hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 80 olarak açıklandığı İtalya’da, virüsün ilk görüldüğü bölgenin karantina altına alınan ilk yer olduğu ve dün itibariyle yeni bir vakaya rastlanmadığı açıklandı.

 

FRANSA’DA TABLO AĞIRLAŞMAYA BAŞLADI

Avrupa’da ölümlerin en çok olduğu 2. Ülke olan Fransa’da da tablo gitgide ağırlaşıyor. Virüsün görüldüğü vaka sayısının 3 bin 600 kişi olduğu Fransa’da salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 79’a yükseldi.

Bir günde vaka sayısının 800 kişi arttığını açıklayan Fransa Sağlık Bakanı, virüsten ölenlerinde bir günde 18 kişi olduğunu söyledi. 3 bin 660 hastanın olduğu Fransa’da 154 hastanın durumunun ağır olduğu ve yoğun bakımda oldukları açıklandı.

Halkın zaruri haller dışında dışarı çıkmamasını ve kendilerini evlerinde izole etmelerini isteyen Fransa Sağlık Bakanı, virüse yakalananlardan ölenlerin yüzde 2 oranında olduğunu yüzde 98’nin iyileştiğini söyleyerek halkı rahatlatmaya çalıştı. Eyfel Kulesi’de süresiz bir şekilde ziyarete kapatıldı.

Amerika diken üstünde: 5 milyon yeni virüs testi hazırlanıyor

Amerika’da da Korona Virüste durum ciddileşiyor. Vaka sayısının 1678’e çıktığı ülkede ölü sayısı da 41’e yükseldi. Teyit edilen vakalardaki sayının hızla artması ve virüsün 50 eyaletten 46’sında çıkması nedeniyle ülkede Ulusal Acil Durum ilan edildi. Sayıların her geçen gün yükseldiği Amerika’da yapılması planlanan ön seçimler 2 ay ertelendi.

 

Mert ÖNCÜ

Trakya Üniverstesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü mezunuyum. Profesyonel haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı