Ekonomi Haberleri

Altın fiyatlarında son durum:  2. Dalga gelme olasılığı fiyatlara yansıyor

Altın Çarşamba günü, daha riskli varlıklara ağırlık veren birçok ülkede ikinci bir corona virüs enfeksiyonu dalgasının ortaya çıkabileceğinden endişe duydu.

Spot altın, 0030 GMT ile ons başına% 0.1 artışla 1.704.23 $ ‘a yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri% 0.1 artışla 1.708.10 $ ‘a yükseldi.

Üst düzey Beyaz Saray bulaşıcı hastalık uzmanı, kilitlenmelerin kaldırılmasının ek salgınlara yol açabileceğini söylerken, Asya hisse senetleri koronavirüs enfeksiyonları ve aşılama zamanlaması hakkında artan endişeleri geri çekecek şekilde ayarlandı.

Salı günü Çin sağlık otoriteleri, salgının zirvesi geçmesine rağmen yeni kümeler ortaya çıktıkça virüse karşı uyanık olma çağrısında bulundu.

Tüccarlar, ABD’nin bir gün olumsuz faiz oranlarını benimseyebileceği yönündeki spekülasyonlar karşısında Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasına bakarken, dolar rakiplerine karşı savunuyordu.

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki demokratlar, yalnızca Senato Cumhuriyetçilerince reddedilen tedbiri görmek için 3 trilyon dolarlık bir koronavirüs yardım paketini açıkladılar.

Büyük teşvik önlemleri, enflasyonu ve para biriminin azaltılmasına karşı bir çit olarak kullanıldığı için altını desteklerken, ekonomik ve politik belirsizlik dönemlerinde de güvenli bir liman varlığı olarak görülmektedir.

Federal Rezerv politika yapıcıları, ABD’li işletmeler ve hanelerin, kapanıştan kurtarma sürecinin başlangıçta beklenenden daha uzun sürmesi için daha fazla mali desteğe ihtiyaçları olacağını söyledi.

Salgının daha derin ekonomik etkisinin altını çizen ABD tüketici fiyatları, Nisan ayındaki Büyük Durgunluk’tan bu yana en çok düşüş göstererek, benzin seyahati ve havayolu seyahati de dahil olmak üzere hizmetlere olan talebin düşmesiyle azaldı.

Uluslararası Para Fonu’nun genel müdürü, pandemi birçok ekonomiyi daha önce tahmin edilenden daha sert vurduğundan Fon’un küresel büyüme tahminlerini daha da azaltacağını söyledi.

Anketler, İngiliz perakende harcamalarının hükümetin kilitlenmesi sektörü bozmasıyla Nisan ayında neredeyse beşte bir oranında azaldığını ve tüketici harcamalarının üçte birinden daha fazla düştüğünü gösterdi.

Külçe için yatırımcı iştahını vurgulayan dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu SPDR Gold Trust holdingleri,% 0,24 artışla Salı günü 1.083,66 tona yükseldi.

Paladyum ons başına% 0.6 düşüşle 1.848.93 dolar, gümüş% 0.6 artışla 15.49 dolar ve platin% 0.8 artışla 759.43 dolar oldu.

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı