Kamu Haberleri

Ali YALÇIN’dan Kadın Öğretmenlerin Çalışma Süreleri İle İlgili MEB’e Çağrı

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN Okul Öncesi ve Özel Öğretim Öğretmeni Kadın Öğretmenlerin Çalışma Süreleri İle İlgili MEBe Çağrı geldi. 

Ali YALÇIN sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada KAdın Öğretmenlerin çalışma şartları ile ilgili daha önce hazırlamış oldukları rapora atıfta bulunarak Okul Öncesi ve Özel Öğretim Öğretmeni Kadın Öğretmenlerin 6 saat kesintisi günlük çalışma ve nöbet tutma zorunluluklarındna dolayı MEBe düzenleme yaılması çağrısında bulundu. 

İşte Ali YALÇINın o açıklamaları:

1] Okul öncesi ve özel eğitim sınıflarında teneffüs olmaksızın aralıksız 6 saat derse girilmesi, öğretmenin fizyolojik ve psikolojik kapasitesini zorlayan yıpratıcı bir uygulama olduğunu “Kadın Öğretmenlerin Çalışma Hayatı” raporumuzda kayıt altına almıştık.

Okul öncesi ve özel eğitim öğretmenlerinin kesintisiz ders saati nedeniyle yaşadıkları sorunların çözümü, tekli sınıflarda öğrenci sayısını azami 20 ile sınırlandırmaktan ve bu sınıflarda yardımcı personel istihdamından geçmektedir.

Yine ders yükü adaletsizliğinin bir nebze olsun giderilmesi için toplu sözleşme masasına taşıdığımız bu öğretmenlerimize danışman öğretmen/sınıf-şube sorumluluğu görevi karşılığı ek ders ücreti ödenmesi talebimiz hayata geçirilmelidir.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı