Taşeron Haber

Ali YALÇIN: Memur Sen’in Milletin Karşısında Olduğu Bir Hikaye Hiç Olmadı

Yalçın, Diyanet-Sen’in Olağanüstü Genel Kurulu’nda Konuştu. Ali YALÇIN: Memur Sen’in Milletin Karşısında Olduğu Bir Hikaye Hiç Olmadı

Ali YALÇIN: Memur Sen’in Milletin Karşısında Olduğu Bir Hikaye Hiç Olmadı
15 Temmuz 2020 - 14:49

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Diyanet-Sen’in Olağanüstü Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma yaptı.

Kurula katılarak bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikacılığa yeni bir soluk kazandırma adına Memur-Sen’in Akif İnan tarafından sendikal hayata kazandırıldığına vurgu yaparak, Memur-Sen’in duayen isimlerine bu büyük örgütü Türkiye’ye kazandırmaları sebebiyle teşekkür etti.

Diyanet-Sen’in de bu kapsamda sendikal hayata kazandırıldığını anlatan Yalçın, “Din görevlilerinin sendikası olmaz, ayrıca buna da müsaade edilmez’ sözlerine aldırmadan, örselenmeden yoluna devam eden, ısrarla, inatla yolculuğunu sürdüren ve Diyanet ve Vakıf görevlilerine sendikal hakkı kazandıran, kazanımlar üreten büyük Diyanet-Sen ailesini selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı.

Memur-Sen, Rüşdünü İspat Etmiş Bir Oluşumdur

“Memur-Senin milletin karşısında olduğu bir hikâye hiç olmadı” diyen Yalçın, “Ülkemize her zaman katkıda bulunduk. Ülkemizin dar zeminlerden çıkmasında rol oynadık. Memur-Sen ailesi bu anlamda, şimdiye kadarki hikâyesiyle çeyrek asrı geride bırakarak destanlar yazıyor. Memur-Sen, sendikacılığın kitapta yeri var mı tartışmalarının yaşandığı zeminden çıkıp, sendikacılığın kitabını yazan bir başarıya ulaşmıştır. Memur-Sen, rüşdünü ispat etmiş bir oluşumdur ve yeni bir dünya mümkündür anlayışını en iyi şekilde kanıtlamış bir teşkilattır” diye konuştu.

Ayasofya Camii Millete En Büyük Armağanlardan

Ayasofya Müzesi’nin camiye döndürülme düzenlemesinin millete en büyük armağanlardan biri olduğunu ifade eden Yalçın, “Bu anlamda Fatih Sultan Mehmed’in gönlü huzur içindedir ve onun millete emanet ettiği vakfiyesi cami olarak milletin hizmetinde olacaktır. Alınan bu karar nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Anadolu Cesareti 15 Temmuz’da Ortak Bilinç Haline Dönüştü

“Önemli günlerden geçiyoruz yarın 15 Temmuz” diyen Yalçın, 15 Temmuz’da milletin başına çorap örmeye çalışanların, okyanus ötesinden aldığı talimatlarla millete kurşun sıkanların 15 Temmuz’da şanlı bir direnişle mağlup edildiğini ifade etti. Anadolu cesaretinin 15 Temmuz’da ortak bir bilinç haline dönüştüğünü belirten Yalçın tarihi günde din görevlilerinin gösterdiği büyük cesaretin millet tarafından açıkça görüldüğünü belirtti. 

Türkiye’nin ağırlıklarından kurtulduğunu vurgulayan Yalçın, Türkiye demokrasisinin korku tünelinden çıkma konusunda büyük mesafe kat ettiğini söyleyerek, “Vesayeti millet üzerinden atma noktasında önemli adımlar atıldı. Türkiye artık yeniden büyük Türkiye iddiasıyla yarına ilişkin ödevlerini konuşuyor. Hakkaniyetli olmayan dünya sisteminin değişmesi ve dönüşmesi için Türkiye, önerileriyle ve teklifleriyle yeni ve daha adil bir dünyanın mümkün olabileceğini deklare ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.