Kamu Haberleri

Ak Parti’li Belediyenin Erbakan Heykeli Diktiği Haberi Yalan Çıktı

Taşeron Haber – ÖZEL HABER

Tekirdağa bağlı Kapaklı Belediyesi tarafından 2018 yılında dönemin CHPli Belediye Başkanı İrfan Mandal tarafından, kendi heykeli ile birlikte dikilen Merhum Başbakan Necmettin Erbakan Hocanın heykeli, bugünkü mevcut Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından dikilmişçesine, sosyal medyada yapılan kara propaganda Erbakan Hocayı sevenleri fena kızdırdı.

Bir anda twitter gündemine yerleşen heykel konusunda Kapaklı Belediyesi Resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınladı. Meğer olayın aslının sanıldığı gibi olmadığını anlayan twitter kullanıcıları paylaşımı kaldırarak özür diledi, bazı kullanıcılar da sitemlerini sürdürerek heykelin bir an önce kaldırılmasını ifade ettiler. 

Yaşanan bu sosyal karmaşa üzerine Kapaklı Belediyesi Resmi Twitter hesabı üzerinde yazılı bir basın açıklaması yayınladı. 

İşte o açıklama;

BASIN AÇIKLAMASI

Sosyal medya platformu Twitter’da belediyemize yönelik #ErbakanHeykeliniKaldırın başlık etiketi ile yazılanlara dair açıklamamız

Twitterda bazı kullanıcıların verdiği tepkiler şöyle;

Erbakan Hocamın heykeltraşı için açıklama yapan Kapaklı belediyesi kaş yaparken,göz çıkarmak istemiş.Eğer inançlı insansanız Saadet Partili vatandaşların ve teşkilatının dilekçe vermesini beklemeden heykeli kaldırırsınız.Çoçuk mu kandırıyorsunuz.  @kapaklibld

Erbakan Hocamızın heykeli dikilmiş. İyi niyetlide olsa bu davranış doğru değildir. Erbakan Hoca İslam Davası için ömrünü adamıştır. Heykel konusu İslam’a göre sakıncalıdır. Bu yanlışa derhal son verilmelidir. #ErbakanHeykeliniKaldırın

#Erbakanheykelinikaldırın Erbakan Hoca gibi dinine önem veren birinin heykelini yapmanız doğru değil. Heykel dinen yasak ve Erbakan hocamız şu an yaşasaydı emin olun kendi elleriyle o heykeli yere çarpardı. İnanın yapardı bunu!

Bir insan ancak eserleri ile ölümsüz olur. Heykeli ile değil. Eğer Erbakan Hocayı yaşatmak istiyorsanız hak davasına sahip çıkın. Bu nası Bi saçmalıktır yahu. #ErbakanHeykeliniKaldırın

ERBAKAN hocamızın heykelini dikerek Milli görüşcü olamazsınız. derhal heykeli kaldırın.Belli ki milli görüşü anlamamışsınız gelin size milli görüşü anlatalım kapaklı bld başkanı.

Tekirdağ – Kapaklı Belediyesi Milli Görüş lideri rahmetli Erbakan hocamızın heykelini dikmiş. Hocamızı hayatı boyunca yanlış anladığımızın ispatı bu olsa gerek. Heykeli dikilecek bir insan olduğu muhakkak ama kendisi böyle bir şeyden hoşlanmazdı.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı