Taşeron Haber

AK Parti’den 300 kadın kooperatifi

AK Parti, kadınların istihdam oranının artması için önemli bir çalışma başlattı. AK Parti ile Ticaret Bakanlığının ortak yürüteceği çalışma ile 300 kadın kooperatifi kurulacak.

AK Parti’den 300 kadın kooperatifi
24 Ekim 2020 - 15:04

Projeye ilişkin AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam gazetemize değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığıyla beraber ilçe ilçe çalıştıklarını kaydeden Çam “Tüm illerimizde kadın kolları olarak kadınlarımızın evde yaptığı ürünleri rahat bir şekilde satabilecekleri e-Ticaret ağlarını oluşturacağız” dedi.

Türkiyenin 922 ilçesi olduğunu belirten Çam, şunları aktardı: “Hedefimiz 330 kadın kooperatifini hayata geçirmek. Çalışmamızı e-Avm şekline dönüştürmek için çalışma yapacağız. Kadınlarımız yaptıkları yöresel tarım ürünlerini, el sanatları ve meslek edindirme kurslarında yaptıkları pek çok ürünü kendi imkanları ile satıyorlar.


Bunu e-ticaret ağıyla satmalarını sağlayacağız. İllerde seminer vereceğiz, kentsel istihdam dokusu çalıştayları yapacağız. Çalıştaylarımızda akademisyenler, sosyal çalışmacılar ve il ticaret müdürleri olacak. Girişimci kadınla yatırımcı kadını buluşturacağız.

Ebru Karatosun

Türkiye

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.