Gündem Haberleri

ABD vatandaşı Türkiye’yi dolaşıp döndü, Korona Virüslü çıktı!

Amerika’dan gelen haber Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor. Zira Türkiye’den giden bir Amerikan vatandaşı ile ilgili. Türkiye’yi ziyaret eden 86 yaşındaki kadın Amerika vatandaşı daha sonra ülkesine döndü. Ülkesine girişte yapılan yeni tip korona virüs testi pozitif çıktı. Maryland’da yaşanan bu durumla ilgili eyaletin Valisi Türkiye’den gelen birinde ilk kez pozitif bir sonuç gördüklerini söyledi.

86 YAŞINDA KADIN TÜRKİYE’DE DOLAŞMIŞ!

Maryland eyaletinde yaşayan kadın Korona virüsü görülmeyen Türkiye’ye seyahat etti. Bir süre Türkiye’de kalan kadının hangi şehirleri dolaştığı ve neler yaptığına dair detaylar belli değil. 86 yaşındaki kadın ülkesine döndükten sonra Korona Virüs tanısıyla hastaneye yatırıldı.

AİLESİNDEN 2 KİŞİ DE KARANTİNA ALTINA ALINDI

Türkiye’den dönen kadının 6 gün boyunca evinde kendini karantinaya aldığı fakat daha sonra Korona Virüs belirtilerinin görülmesi üzerine sağlık ekiplerine başvurarak hastanede karantinaya alındığı açıklandı. Amerika’da toplu alanlarda yer almadığını ve etkinliklere katılmadığını söyleyen kadının, evinde yaşayan diğer 2 kişide karantina altına alındı.

Tayland ve Mısır’ı ziyaret eden 60 yaşlarında bir başka Amerikan vatandaşı erkekte de korona virüs testi pozitif çıktı.

AMERİKA’DA ÖLÜ SAYISI 24’E ÇIKTI

Amerika’da vaka sayısı 500’ü geçerken ölenlerin sayısının 24’e ulaştığı açıklanıyor.

TRUMP’LA İLGİLİ KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump kapalı bir alanda toplantı yapmış ve o toplantıya katılanlardan birinin Korona Virüs’e yakalandığı ortaya çıkmıştı ve bunun üzerine Trump’a virüs bulaştı mı dedikoduları alıp başını gitmişti.

Beyaz Saray Sözcüsü bu konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaparak, Trump’un şu ana kadar Korona Virüs testi yaptırmadığını çünkü testi gerektirecek bir durum olmadığını açıkladı. Trump’un virüslü kimselerle temas kurmadığını ve herhangi bir hastalık belirtisi taşımadığının belirtildiği açıklamada, “Başkan Trump’un sağlı harika ve özel doktorunun takibi altında” denildi.

Donald Trump dün akşam Twitter’den yaptığı paylaşımlarla ilgili Amerika’da her yıl ortalama 25 bin ila 70 bin kişinin gripten öldüğünü hatırlatarak Amerikan Medyası’nı Korona Virüsle ilgili haberleri abartmakla suçladı. Trump daha önce de basın toplantısında Korona Virüse grip muamelesi yapılmasını istemişti.

 

 

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı