Gündem Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin askıda fatura uygulaması başladı! Hayırseverlere Çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başlattığı projeyle askıda ekmek uygulaması gibi askıda fatura uygulaması yapacağını duyurmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başlattığı projeyle askıda ekmek uygulaması gibi askıda fatura uygulaması yapacağını duyurmuştu. O uygulamanın bugün itibariyle faaliyete geçtiği öğrenildi. Ekonomik sıkıntılar içinde olan ve faturasını yatırmakta sıkıntı yaşayan İstanbulluların bugün itibariyle askıda fatura sayısının 17 bin civarında olduğu ve toplam ödemeninde 4 milyon TL tutarında olduğu öğrenildi.

HEM DOĞALGAZ HEM DE SU FATURALARI MEVCUT

Hayırsever işadamlarına çağrı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, askıda faturaları yatırabileceklerini ve zor durumda olan vatandaşların sıkıntılarını bir nebze de olsa giderebileceklerini açıkladı. 4 Mayıs’ta başlatılan askıda fatura uygulaması sayasinde İSKİ ve İGDAŞ ait su ve doğalgaz faturası olup yatıramayan vatandaşların abonelik bilgileri yer almadan ödemeyedikleri fatura tutarları yer alıyor ve seçtiğiniz bir faturayı burdan yatırma imkanına sahip oluyorsunuz.

İBB’NİN RESMİ SİTESİNDEN ÖDENEBİLİYOR

Faturasını ödemeyen vatandaşların tespitleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı ve kurumun internet şubesine giriş yapılarak burada bulunan Askıda Fatura butonuna tıklanarak ödeme yapılması imkanı sunuldu.

EKREM İMAMOĞLU’NDAN MÜBAREK AY VURGUSU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayır severlere bir çağrıda bulunarak bu faturaların yatırılması ve vatandaşın rahatlatılmasıyla ilgili bir çağrıda bulundu. Ramazan ayında olmamıza dikkat çeken Ekrem İmamoğlu ” Eminim, bu mübarek ayda hayırsever vatandaşlarımız zor durumdaki binlerce ailemizin yanında olacaktır.” ifadelerini kullandı.

İBB’nin başlattığı askıda fatura uygulamasının yoğun ilgi görmesi beklenirken, başka belediyelerin ve kurumlarında benzer bir uygulama yapabileceği belirtiliyor.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı