Dünya Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye’yi hangi kategoriye soktu?

Amerika'nın para desteğini durduğu ve Çin yanlısı olmakla suçladığı Dünya Sağlık Örgütü dünyada korona virüsle ilgili son değerlendirmeleri yaptı.

Amerika’nın para desteğini durduğu ve Çin yanlısı olmakla suçladığı Dünya Sağlık Örgütü dünyada korona virüsle ilgili son değerlendirmeleri yaptı. 5 ülkeye dikkat çeken Dünya Sağlık Örgütü, bu ülkeler arasına Türkiye’yi de ekleyerek Türkiye’deki ölümlerin üzücü sıralamada olduğunu söyledi.

TÜRKİYE’Yİ AZ İYİLEŞMENİN OLDUĞU ÜLKE OLARAK AÇIKLADI

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada özellikle Avrupa Kıtası’nın çok riskli 2 haftaya girdiğine dikkat çekilerek Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve İsviçre’den gelen vakalara dikkat çekti. Bu ülkelerden son günlerde gelen pozitif veriler olduğu belirtildi. Öte yandan iyileşmenin çok az yada yükselme durumunun devam ettiği ülkelerin olduğu söylenerek bu ülkeler arasına Türkiye’de katılarak İngiltere, Türkiye, Belarus, Rusya ve Ukrayna örnek gösterildi.

BİLİM KURULU DSÖ’NÜN AÇIKLAMALARINA NE DİYECEK?

Türkiye’de iyileşme oranlarındaki iyileşmeye ve iyileşen hasta sayılarının bugün açıklanan 1,400’ün üstünde olmasına rağmen Dünya Sağlık Örgütü’nden gelen açıklamanın bu verilerle örtüşmediği görülüyor. Türkiye’nin de vakaları iyileşmeyen ülkeler arasında sayılmasıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yarınki bilim kurulu toplantısından sonra ne yorum yapacağı merak konusu oldu.

AVRUPALILAR SICAKLARA ALDANIP SOKAĞA ÇIKARLARSA..

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa’daki ülkelere de kritik bir çağrı yaptı. Sıcak havanın etkisiyle kendini sokağa atan Avrupalılara seslenen Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Henri, Avrupa için önümüzdeki 2 haftanın çok kritik olduğunu ifade ederek, sıcak havaya aldanıp sokağa çıkarak gardımızı indirmemek gerektiğini ifade ederek, virüsün tüm insalığı çok derinden etkilediğine dikkat çekti.

DÜNYADAKİ VAKALARIN YARISI AVRUPA’DA BULUNUYOR

Avrupa’da vaka sayısının neredeyse 2’ye katlıyarak 1 milyona ulaştığına dikkat çekerek, dünyadaki corona virüs vakalarının yarısının Avrupa’dan olduğunu ifade ederek, “Dünyadaki her 2 korona virüslüden birisi Avrupalı” dedi.

İNSANLARIN KURALLARA SIKI SIKIYA UYMASI LAZIM

Salgının Avrupa üzerindeki etkisini iyiden iyiye arttırdığını söyleyen Henri, Almanya’nın kısıtlamaları azaltmaya gitmesiyle ilgili olarak da uyarıda bulunarak, Avrupa’da salgının tüm şiddetiyle devam ettiğini ve insanların izolasyon kurallarına sıkı sıkıya uyması gerektiğine dikkat çekti.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı