Kamu Haberleri

2020’de 3 İlan ile En Az Lise Mezunu Astsubay Alımı Yapılacak (Jandarma-KKK-MSB)

2020 nin kalan günlerinde 3 ilan ile en az lise mezunu astsubay alınacak.

3 AYRI YENİ ASTSUBAY ALIMI

2020 yılının kalan günlerinde en az lise mezunu adaylar arasından astsubay alımları yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi Astsubay MYO, Jandarma Astsubay MYO ve MSB bünyesine yapılacak astsubay alımları yapılacak.

MSÜ BÜNYESİNE

14 Haziran günü MSÜ yazılı sıanvı yapıldı. Yazılı sınavı geçen ve YKS de taban puanı alan adaylar arasından astsubay alımı yapılacak. Astsubay Meslek Yüksek Okulu na yapılacak alım , lise mezunları arasından olacak. 21 yaş şartının arandığı astsubay alımında adayların MSÜ ve YKS ye girmesi şartı var.

JANDARMA BÜNYESİNE

Jandarma Genel Komutanlığı , Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu bünyesine lise mezunu adaylar arasından astsubay alınacak. 21 yaş şartı ile yapılacak astsubay alımında adayların YKS ye girme şartı var. YKS nin ilk oturumu olan TYT de baraj puanı geçen adaylar, daha sonra spor ve diğer seçim aşamalarına girerek astsubay olabilir.

KARA-DENİZ-HAVA KUVVETLERİNE

2020 yılının kalan günlerinde Kara-Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına KPSS puanı ile astsubay alımı yapılacak.  Alımın 2020 yılının son aylarında yapılması bekleniyor.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı