Kamu Haberleri

2020 Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alımı için başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden devam ediyor.

MSBnin resmi sayfasından yapılan bilgilendirmede, başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezuniyet şartının yanı sıra başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği, başvuru genel şartları ile diğer detayları barındıran başvuru kılavuzuna MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin sayfasından erişilebileceği belirtildi. Milli Savunma Bakanlığınca yayımlanan resmi duyuruda ayrıca şu ifadeler görüldü: 

1. Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek  ” Bilgilerim ” kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
2. Tercih ekranında; K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı arasından birinci, ikinci ve üçüncü tercihler mutlaka belirtilecek ve tercih önceliğine göre sıralanacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar, başvuru formunda belirttikleri tercih sırasına göre ve sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralamasına göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacaktır.
3. Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.
4. Adaylar, Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir. Askerlik hizmetini tamamlayan adaylar için, askerlik durum belgesi terhis belgesi yerine kabul edilmeyecektir.
5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar ise Askerlik Durum Belgelerini e-devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).
6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden, adaylar;
    a. FYTye katılabilmek için “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” ve
    b. “FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılacaklardır.
Rapor ve Muvafakat Yazısı örnekleri kılavuza eklenmiştir.
7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.
UYARI:

1. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığınca; güvenlik formu, dosya, zarf, kalem ve silgi gibi malzemeler istenmemektedir. Yol güzergahındaki ve Nizamiye önündeki seyyar satıcılara/büfelere kesinlikle itibar etmeyiniz.Salon görevlileri tarafından sizin için gerektiğinde kalem ve silgi hazır bulundurulacaktır.
2. Sınav günü kılavuzda belirtilen belgeleri pembe karton dosya içerisinde getirmeniz yeterlidir.

BAŞVURU KILAVUZUNA ERİŞİM İÇİN https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/2020KHDKLAVUZ.pdf adresi, başvuru işlemleri için https://personeltemin.msb.gov.tr/Anasayfa/EDevletGiris adresi ziyaret edilebilir.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı