Taşeron Haber

2020 Emekli Promosyon Fiyatları Ne Kadar Oldu?

2020 Emekli Promosyon Fiyatları Ne Kadar Oldu?
18 Ocak 2020 - 21:44

Türkiye’de başlayan yeni uygulama ile birlikte emekli maaşı alan kişiler, bankalardan promosyon alabiliyor. Bu yeni düzenlemede belirli bir süre aynı bankadan maaş almayı taahhüt eden emekliler, promosyon ödemesi ile ek gelir elde etme imkanı bulurken, yeni yıl itibari ile geçerli olacak emekli promosyon oranlarına dair yeni rakamlar belli oldu.

2020 Emekli Promosyon Fiyatları Yükseliyor!

Şu anda ciddi bir artış olmasa da tüm bankalar tarafından 2020 yılının Mart ayı itibari ile yeni bir düzenleme yapılacak. Bu nedenle banka değişikliği yapmak isteyen ya da yeni bir promosyon sözleşmesi yapacak kişiler için Mart ayının beklenmesi gerektiği öneriliyor. Konuyla ilgili gelen bilgilere göre tarifeler 2020 yılında çok daha yüksek olacak. Üstelik bankalar tarafından başlatılacak referans sistemi sayesinde müşteri getiren ve promosyon alan vatandaşlar üzerinden de emeklilerin ek bir gelir elde etmesi sağlanacak.

Müşteri Getirene Ek Ödeme

Yenilenen sistemde, bankaya emekli getiren kişiler, kişi başına 100 ile 125 TL arasında bir ek ödeme alacak. Üstelik yenilenen tutarlar ile birlikte Mart ayında sözleşmesi bitecek emekliler bin liraya yakın bir promosyon ödemesi alacak. Önceki sözleşmelerde 600-700 TL seviyelerinde olan promosyon ödemelerinde yaklaşık 400 TL’lik bir artış yapılacak ve ortalama her emekli bin TL’ye yakın bir promosyon ödemesi almaya hak kazanacak. Bazı bankalar daha fazla müşteri elde edebilmek adına özel kampanyalara da şimdiden başlamış durumda.

Özel Kampanyalar Dikkat Çekiyor

Yapılan kampanyalarda en çok dikkat çeken ise otomatik ödeme talimatı verilmesi. Bu tip işlemlerin de banka hesapları üzerinden tanımlanması halinde ödenecek olan tutar 550 TL bir ek ödeme. Bu bakımdan yeni sistemde emekliler için çok daha cazip tekliflerin olacağı görülüyor.   Üstelik ücretsiz havale ve EFT işlemleri de emeklilere tanınan haklar arasında bulunuyor. Sadece özel bankalar olmadığı gibi kamu bankaları da benzer promosyonlar ile daha fazla müşteri elde etmeye çalışıyor.  Tüm bu gelişmeler doğrultusunda 2020 yılının Mart ayında çok daha ciddi bir hareketlenmenin olması bekleniyor. Bu bakımdan bankalar tarafından yapılacak kampanyalar, bankaların promosyon konusunda ciddi bir yarış içerisinde olmasına neden olacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.