Gündem Haberleri

Süleyman Soylu yeni alınan tedbirleri açıkladı: OHAL’e hayır diyemem

NTV Canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika açıklamaları yaptı. Korona Virüsle ilgili alınan tedbirlerin arttırılacağını belirten Süleyman Soylu yeni alınacak tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

NTV Canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika açıklamaları yaptı. Korona Virüsle ilgili alınan tedbirlerin arttırılacağını belirten Süleyman Soylu yeni alınacak tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Pazarkule Kapısı’nda bulunan sığınmacıların geri çekildiğini açıklayan Süleyman Soylu, OHAL ilan edilmeli mi sorusuna da cevap verdi.

OTOBÜS SEYAHATLERİNE KISITLAMA

Alınan tedbirlerden ilkinin yayınlanacak genelgeyle Türkiye genelinde bugün saat 24:00’ten itibaren iller arası otobüs seyahatlerine kısıtlama getirildiğini açıklayan Süleyman Soylu, gece 12’den sonra otogarlardan otobüs çıkışlarına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Bunun iller arası geçişi engellemek amaçlı bir tedbir olduğunu söyleyen Süleyman Soylu, uçak ve hususi araçlarla iller arası seyahatlerin de üzerinde çalışıldığını ve bunlarla ilgili tedbirlerin gelebileceği sinyalini verdi.

PİKNİK ALANLARI VE SAHİLLER HAFTA SONU YASAKLANDI

Mesire alanları ve piknik yapılan ören yerlerine hafta sonu yasak getirildiğini açıklayan Süleyman Soylu, sahillerde hafta sonu yürüyüş, spor ve balık tutmak da dahil insanların toplu bir şekilde bir arada olmalarının yasaklandığını açıkladı.

Son günlerde özellikle İstanbul’da balık tutmak için yan yana dizilen yüzlerce insan tepkilere dikkat çekilmişti.

PAZARKULE SINIR KAPISINDAN SIĞINMACILAR ÇEKİLDİ

Bakan Süleyman Soylu verdiği son dakika bilgisiyle Yunanistan Pazarkule Kapısı’ndaki sığınmacıların geri çekildiğini ve 4 ildeki dağıtım merkezlerine getirildiğini söyleyerek, bunun virüs nedeniyle tedbir amaçlı alınan bir tedbir olduğunu, bunun Türkiye’nin sığınmacı politikasının değişmesi anlamına gelmediğini ifade ederek, şartlar normale döndüğünde isteyen sığınmacının istediği ülkeye gidebileceğini açıkladı.

OHAL İLAN EDİLMELİ Mİ SORUSUNA İLGİNÇ YANIT

Bakan Süleyman Soylu’nun en ilginç yanıtı “OHAL yada sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?” sorusuna verdiği yanıttaydı. “Buna hayır diyemem. Yayılmayla ilgili tahminler var.” cevabını vererek sokağa çıkma yasağının gelebileceği sinyalini verdi.

Süleyman Soylu, halkı paniğe sevkeden sosyal medya paylaşımlarından özellikle ses kaynaklı olanların FETÖ’cüler tarafından çıkarıldığını tespit ettiklerini belirterek, “Bizim ses analizimizde sıkıntılar vardı ve FETÖ’cüler bunu biliyorlardı. Bu son ses kayıtlarından sonra buradaki açıklarımızı da gidermiş olduk.” dedi.

Halkı evden çıkmayıp yasaklara uyma yönünde tekrar uyaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, herkesi sabırlı olmaya davet etti.

Mehmet Nacak

Gazi Üniversitesi radyo televizyon bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı