Gündem Haberleri

15 Nisan Türkiye’de korona virüs verileri: Günlük ölümlerde artış var

Türkiye'de sokağa çıkma sonrası her gün yeni açıklanacak verilerin seyri merakla bekleniyor. Hem sokağa çıkma yasağının etkisi hemde sokağa çıkma yasağı öncesi kendini sokağa atanların etkileri merak ediliyor.

Bugün açıklanan verilere göre Türkiye’de vaka hızındaki düşüş devam ediyor. Ölüm sayılarının ise 100’ün üzerine çıktığı ve burda da yükselmeye devam etmesi dikkat çekiyor. Öte yandan iyileşen hasta sayısınında 500’lü rakamlardan yukarı pik yapıp 800’lü sayılara 2 gün üst üste yakalaması da dikkat çeken bir ayrıntı.

Yoğun bakımda ve entübe olan hasta sayılarında düşüş eğiliminin sürdüğü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmıştı. Yine Bakan Koca açıklamasında, eğer Türkiye’de beklemediğimiz bir gelişme olmasa 1-2 haftaya kadar virüsün pik yapmasını bekliyoruz.

15 Nisan itibariyle açıklanan sayılara göre bugün Türkiye 115 vatandaşını daha salgına kurban verdi. Toplam can kaybı 1,1518’e yükselirken, vaka sayısı da 70 bine dayandı. Öte yandan dikkat çeken bir veri de bugün iyileşen hasta sayısının 842 olarak açıklanmasıyla beraber iyileşen hasta sayısı 5 bin 674 kişiye yükseldi. Bugün verileri açıklarken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mesajında Türkiye’de hem vaka sayısındaki artış hızının, hemde yoğun bakım ve solunum cihazı desteği alan hasta sayısının artış hızının sabit kalmasına dikkat çekti.

Bugün yine 35 bin civarında test yapıldı ve 4 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’de 15 Nisan itibariyle entübe hasta sayısı 1,052 kişi, yoğun bakımdaki hasta sayısı da 1,820 olarak gerçekleşti.

FATİH TERİM İNSTAGRAM’DAN CANLI YAYIN YAPTI

Türkiye’de korona virüse yakalanan tanınmış isimlerden biri olan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’de geçtiğimiz günlerde taburcu edilmişti. Evinde tedavisi devam eden Terim, bugün İnstagram’dan canlı yaparak sevenleriyle buluştu.

Hastalığı yendiğini açıklayan Fatih Terim, 1 aydır verdiği mücadelenin detaylarını anlattığı canlı yayında duygusal anlarda yaşadı. Bugün ilk kez korona testinin negatif çıktığını açıklayan Fatih Terim, bunu takipçileriyle paylaşmak istediği için canlı yayını yaptığını açıkladı.

 

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı