Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi Devam Ediyor

Çanakkale'de sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu bir ay içerisinde inanıyorum ki meclise gelir ve biter" ifadelerini kullandı.

Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi Devam Ediyor
Taşeron İşçilerin Kadro Beklentisi Devam Ediyor admin
Bu içerik 1200 kez okundu.
Reklam

 

Taşeron işçiler uzun zamandır kendilerine verileceği belirtilen kadro beklentisi içinde. Konuyla ilgili son değerlendirme Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.

Çanakkale'de sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu bir ay içerisinde inanıyorum ki meclise gelir ve biter" ifadelerini kullandı.

Müezzinoğlu, Çanakkaledeki konuşmasında sağlık üzerine yapılan çalışmalar ile ilgili olarak da şunları belirtti:

"Bu çalışmalardan yabancılar rahatsız. Alman'ın rahatsız olmasını anlıyorum, İngiliz'in, Fransız'ın rahatsız olmasını anlıyorum. Ama içimizdeki Fransızları anlamıyorum" dedi. Çanakkale'de bir restoranda düzenlenen kahvaltıya Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ak Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal ve sağlık kurumları yetkilileri katıldı. Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Türkiye genelinde 273 Hastane ile 40 bin yatak kapasitesinin üzerinde hastanelerin inşaatlarının devam ettiğini söyleyen Bakan Müezzinoğlu, bu hastanelerin bir kısmının bu yıl, bir kısmının da önümüzdeki sene biteceğini söyledi. Müezzinoğlu, "Bu yıl hizmete girecek olan hastaneler arasında sabahtan ziyaretini yaptığımız 400 yataklı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Hastanesi de var. Bu hastanemiz inşallah eylül ya da ekim ayında bitecek. Çanakkaleliler için hayırlı ve uğurlu olsun. Yine buradan Lapseki Devlet Hastanesi temel atma törenine geçiyoruz. Onu da inşallah bir yıl içinde tamamlayacağız"

Taşeron işçilere kadro verilmesi durumu ile ilgili olarak kendisine yineltilen bir soruya ise Müzeyyinoğlu şu şekilde yanıt verdi:

"Şu anda biliyorsunuz, AK Parti olarak bir süreç var. Ayın 22'sinde bir kongremiz var. Genel kuruldan sonra muhtemelen yeni bir kurulma çalışması olacak. Bakanlar kurulumuzda, hizmet alımındaki kardeşlerimizle ilgili, sayın başbakanımızın grupta kamuoyuna deklare ettiği sürecin yasalaşmasıyla alakalı bütün çalışmaları tamamladık. Ama meclise gelişi muhtemelen ayın 22'sinden sonraki döneme gelir. Bu bir ay içerisinde inanıyorum ki meclise gelir ve biter"

Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi Ne Şekilde Olacak?

Habergri.com dan edindiğimiz bilgiye gore yapılacak yasal düzenlemeye göre işyerlerinde taşeron olarak çalışan işçiler, özel sözleşmeli personeller olarak kadroya alınacak. Meclis'te bu konu ile ilgili yapılan çalışmalar tamamlanırsa, taşeron işçiler çalıştıkları iş yerinde kalarak sözleşmeli işçi olarak görevlerine devam edebilecekler.

Sözleşmeli kadroya alınacak olan işçiler önce yapacaklaı iş konusunda bilgilerini test eden bir sınava tabi tutulacak. Kişilerin sicil kayıtları da sözleşmeli işçi konumuna geçerken önem kazanacak.

Sözleşmeli kadroya girmek isteyen Taşeron işçilerin herşeyden önce başvuru yapması gerekecek. Başvuru yapan işçiler hakkında yapılan incileme sonrasında eğer gereken koşulları yerine getirdiğine kanaat getirilirse kişi sözleşmeli kadroya alınacak.

 

Habergri.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor