Taşeron İşçilerine Ayağa Kalk Çağrısı… | Taşeron Haber
Taşeron Haber Sitesine Hoş Geldiniz - 25 Nisan 2014, Cuma

Taşeron İşçilerine Ayağa Kalk Çağrısı…

20 Şubat 2012
Yorumlar Kapalı

Resim bulunamadı

 

 AYAĞA KALK !!!
Taşeron arkadaş

Yerinden kalkma zamanı gelmedi mi hala?

… Uyanmak istemiyor musun?

Kendini bu kadar hırpaladığın yetmiyor mu?

Ne bekliyorsun? Artık, insanların sözleriyle, yorumlarıyla, yakıştırmalarıyla kendini anlamaya çalımaktan vazgeçme zamanın gelmedi mi? Kurban TAŞERON rolünü ne zaman bırakacaksın?

Kendini cezalandırmaktan sıkılmadın mı? Zihnindeki yargıça DAHA ne kadar dayanacaksın? İŞTEN ATILINCAMI

Kalk… Kalk yerinden… Aynaya bak. Sonra da gökyzüne… Sen bu kadar mısın? Sen bu musun? Sen söyle… Kendini dışardan duyduklarınla değerlendirmeyi, sürekli başkalarıyla kıyaslamayı işten atılırım korkusu yaşamayı bırak artık.

Yüreğindekileri, zihnindekileri, içinde taşıdıklarını dök… Ayağa kalk.

Bırak insanların neler söylediğini.

SANA DAYATILANI DEĞİL HAKKIN OLANI İSTE …

Sen kendini sevemedikçe KORUMADIKÇA nasıl sevibilirsinki , sen kendini beğenmedikçe, ÖNEMLİ bulmadıkça YÖNETİM neden korusunki .

Yeni işe alınanlar senden daha mı deneyimli ?

Bırak korkuları . Işığını saç etrafına.

Başkalarının sözlerinde aramana gerek yok ki kendini, tüm sözcükler yüreğinde. Sözler kalbini kırdı, sözler inançlarını yarattı.

Yık artık.

TAŞERON sözcüğünü

Asıl kadronun sahibi sensin ….Bunu unutma !!!!!

SEVGİLİ ARKADAŞLAR DERNEK KURULDUĞUNDAN BERİ SORUNLARI BİR ARAYA GELİP GEREK MADDİ GEREKSE MANEVİ BİRLİKTELİKLE ÇÖZÜME ULAŞTIRDIK GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE ULAŞTIRMAYA ÇALIŞTIK. HATIRLARSINIZ

ÖNCELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPTIK HAKLARIMIZI ÖGRENDİKÇE YÖNETİMDEN TALEP ETTİK.

TALEPLERİMİZDE YAPTIĞIMIZ BASIN AÇIKLAMALARI HUKUKSAL MÜCADELEDEN YERİ GELDİ DAHA ETKİLİ OLDU .BUGÜN BİZELERE İŞÇİ ÇIKARILACAĞI SÖYLENİYOR BİRİMİZİ BİLE KAYBETMEK İSTEMİYORSAK HEP BERABER BUNA TEPKİ GÖSTERMELİYİZ. YÖNETİM BİRİMLERDEN FAZLA VE GEREKSİZ BULDUĞU ELEMANLARIN İSİMLERİNİ TOPLAMAYA BAŞLAMIŞ . BUNU ÖNLEMEK ADINA BİLGİLENDİRME ÇADIRIMIZI SALI GÜNÜ BASIN AÇIKLAMISIYLA KURUYORUZ HEPİNİZİ DESTEĞE BEKLİYORUZ.

Bizler İstanbul Üniversitesi çatısı altında sağlık hizmetleri ekibinin farklı statülerde çalışan üyeleri olarak yıllardır yasal hakları görmezden gelinen TAŞERON İŞÇİLERİYİZ….

İstanbul Üniversitesinde yıllardır aynı işi yapan kişiler arasında statü ve ekonomik farklılık meydana getiren TAŞERON sistemi adeta çalışanı sömürmeye ve kanını emmeye muktedir hale gelmiştir. Her yıl girdi çıktı ( taşeron firmaların değişmesi ile )yapılmak sureti ile, çalışanların sosyal hakları, kıdem tazminatı, izin hakları ve daha bir çok hakları ellerinden alınan ve SON OLARAK ÇAPADA 8, Cerrahpaşa da 43 işçinin 31.01.2011 tarihinde ( işçinin bilgisi olmadığı halde ) iş akitleri sonlandırılıp fakat 25.01.2012 tarihinde iş akitlerinin sonlandırıldığına dair bilgilendirilen taşeron işçi çıkartılmasından sonra Taşeron çalışma sistemindeki sorunlar had safhaya ulaşmıştır. Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil ADALET ile yapılan görüşmesinde Sayın ADALAET mart ayı sonunda 400 kişi civarında tekrar işten çıkarmaların yaşanacağını beyan etmiştir .

İstanbul Üniversitesinde yıllar boyu emek veren taşeron çalışanı acaba çıkarılacak olan ben miyim? soruları ile psikolojisi bozulmuş ve kabus dolu günler içine itilmektedir.

Bir an evvel İstanbul Üniversitesi taşeron çalışanların mağduriyetine bir son verilmelidir. Sağlık alanında yıllarını vermiş taşeron işçilere GÜVENLİ İŞ GÜVENLİ GELECEK verilerek sağlıklı çalışma alanı yaratılması sağlık ekibinin daha kaliteli, daha verimli hizmet, enfeksiyonsuz, hasta ölümlerinin yaşanmadığı hizmetin sunulması mutlu sağlık çalışanı için tüm yetkililerden daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

İstanbul Üniversitesi hakkında ÇALIŞMA BAKANLIĞI İş Müfettişleri tarafından tutulan raporda Sağlıkta Taşeron çalıştırmanın muvazaalı (hileli )durumun göz önüne alınarak bütün Taşeron İşçilerin 4/D statüsünün verilmesi uygun olacaktır. Sağlık hizmeti sunan en önemli kurumlardan biri olan İstanbul Üniversitesinde bunca haksızlığa göz yummayın, kulak tıkamayın, sesimize ses katıp , her şeyden önemlisi haftaya ÇAPADA başlayacağımız basın açıklamaları sürecinde sizleri de biz İstanbul Üniversitesi Taşeron çalışanları olarak aramızda görmek mutlu ve onure edecektir .İler ki süreçte çocuklarınızı da bekleyen taşeron çalışma sistemine hep birlikte son verelim .

Fikir ve siyaset zeminini bir vicdan ile beslemek , bu zeminlerin aktörlerini vicdana davet etmek zorundayız .Vicdanda mı müşterekimiz değil sorusunu sorabiliriz .Bize artık çözüm gerek .Kendi gerçek kimliğiyle , duruşuyla ve fikriyle …Slogan atmadan hain ilan etmeden dışlanmadan .Bu ülkeye fikir değil vicdanda sunmak isteyenler , Türkiye’nin vicdan fotoğrafında yer almak isteyenler
Taşeron sisteme ve İşçi kıyımlarına son verelim !!!!!
YAŞANACAK ÇIKARLARI ÖNLEYEBİLMEK İÇİN BİLGİLENDİRME ÇADIRI KURUYORUZ. BASIN AÇIKLAMASINDADA EMEK, EKMEĞİMİZİ ÇALANLARA 1 DİLİM EKMEK DAĞITACAĞIZ……

 

YER:İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ MONOBLOK BİNASI
TARİH:21.2.2012 SALI SAAT 12:00_13:00 ARASINDA
BİLGİLENDİRME ÇADIRI ÖNÜ

TAŞERON İŞÇİLERİ DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

tasisder.com
Tel:05365612841


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.