Karayolları Taşeron İşçilerine KADRO | Taşeron Haber
Taşeron Haber Sitesine Hoş Geldiniz - 25 Nisan 2014, Cuma

Karayolları Taşeron İşçilerine KADRO

15 Mart 2012

Resim bulunamadı

Kamu şirket personelleri Derneği Genel Merkezinden Kamuoyuna duyuru…

 


 

 

 

 

Bugün saat:14.OO de Toplantı gerçekleşti. Karayolları Genel Müdürlüğü Taşeron işçisi olarak çalışan tüm arkadaşlarımızın kadro talebini kabul etti.Bu amaçla karayolları yetkilileri ile sendika yetkilileri arasında bir komisyon kuruldu.Komisyon Cuma günü yapacağı toplantı öncesinde tüm Bölge Müdürlüklerinden taşeron işçi listeleri ile işçi maliyetlerini yeniden gözden geçirerek komisyona acilen gönderilmesini istedi.

Bundan sonra komisyonun yapacağı toplantı, teknik verilerin hazırlanması ve Ulaştırma Bakanlığının Maliye Bakanlığından talep edeceği Geçici İşçi Kadrosu miktarı ve kadro karşılığı ödeneğin talep edilmesi ile ilgili olacaktır. Artık bütün taşeron işçi arkadaşlarımız geçici işçi statüsünde çalışacak ve 2.skaladan maaş alacaklardır. Ayrıca Yol-iş sendikası ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanmış toplu iş sözleşmesinin tüm haklarından faydalanacaklardır.

 

Tüm İşçi arkadaşlarımıza Kadrolarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, yapılan çalışmaya katkıları nedeniyle Türk-iş Başkanı Mustafa KUMLU ya, Türk-iş Genel Mali Sekreteri Ergün ATALAY a,Türk-iş Genel Eğitim Sekreteri ve Yol-iş Sendikamızın Genel Başkanı Ramazan AĞAR a, Yol-iş sendikasının Yönetim kuruluna -Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Tevfik ÖZÇELİK’E Yol-iş şube Başkan ve Sekreterlerimize ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 —————————————————————————————————————————————————

Kamu şirket personelleri derneği genel merkezi taşeron işçilerin sesi KAŞİP olarak böyle bir habere hiç bir zaman ideolojik yaklaşıp hiç bir kurum kuruluş veya kişilerin haberini haberlerini yalanlamadık aksine bahsedilen konuları en yetkililerden araştırıp teyit ederek en doğru ve tarafsız haberleri yapıp   taşeron işçilerimize duyurduk.

Karayollarında çalışan taşeron işçi arkadaşlarımız için aylar öncesinden çalışmalar yaparak gerekli mercilere dosyalar verdik bu konuya hassasiyet göstererek bütün sendikalarla özellikle YOL-İŞ Sendikası ile ilişkilerimizi hep sıcak tutarak verdiğimiz dosyaların ve yaptığımız çalışmaların takipçisi olduk…

 

İşte aylar öncesinden verdiğimiz GÜZEL HABER ve görüştüğümüz SENDİKA YETKİLİLERİN FOTOĞRAFLARI;


Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Tevfik ÖZÇELİK ile taşeron işçilerimiz için yaptığımız  görüşmede ÖZÇELİK “Türkiye de taşeronlaşmaya karşıyız. Bu konuda sendikamıza başvuran 7000 taşeron işçisi için mahkeme başlattık.Mahkemeler sonuçlanmak üzere, siyasi baskı olmasa bu mahkemeler taşeron işçiler lehine sonuçlanır ve bütün taşeron işçiler sendikal haklara kavuşurlar. Bu mahkemeler çok ciddi mali külfeti olan işler. Burada Kamu şirket personelleri Kaşip Derneğini destekliyoruz. Bütün taşeron işçiler Kamu şirket personelleri derneğine üye olsunlar ve kendi haklarını aramalılar ve taşeronlaşmaya karşı çıkmalılar. Bütün taşeron işçilerin birleşmesi ve Kaşip Derneğinin bu haklı mücadelesine destek vermesi gerektiğini söyleyen ÖZÇELİK; Bu mücadele bütün taşeron işçilerin zafere ulaştırır. Ben ömrüm vefa ettiği sürece siz taşeron işçilere destek vermekle yetinmeyip savunacağım.”

Genel Başkanımız N.Hakan AYDIN bütün taşeron işçi arkadaşlarımızın adına Çalışma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve diğer bütün taşeron işçilerimizin istihdam edildiği bakanlıklarla görüşmeler yapıp 3’lü Danışma kurulu için görüş alışverişinde bulunup sorunların mahkemelerce değil bakanlıklar ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bizler Kamu şirket personelleri derneği taşeron işçilerin sesi KAŞİP hiç bir zaman hiç bir haberi yalanlamayarak en doğru haberleri teyit ederek verme gayreti içerisindeyiz… Bu gayretimizi hiç bir kişi kurum veya kuruluş bölemez….

 

Saygı ile kamuoyuna duyurulur…


Yorumlar

  1. sebahattin diyor ki:

    hastanelerde çalışan taşeron işçilerle ilgili bir şey yapıcakmısınız bir gelişme varmı 2011 den beri sn faruk çelik bu gün yarın diyerek 1 sene geçti bu kadar zormu bu yasa milletvekillerinin maaşı 1 gecede meclisten geçerken neden biz emekçiler sürünüyoruz neden hiç allahtan korkuları yok bunların bir umudumuz siz kaldınız. lütfen allah rızası için yardım edin 750 tl ile ne yapmamızı beklıyorlar nasıl geçinelim nasıl..??

  2. sebahattin diyor ki:

    biz aynı şirkete bağlı hastanede çalışıyoruz şimdi temizlik personellerinin sözleşmesi dediklerine göre bittiği için onların maaşlarına zam yaptılar bizim sözleşmemiz bitmemiş diyorlar ama bizim sözleşmeden haberimiz yok çağırıyorlar 6 ay dan fazla çalışan varsa ona sözleşme imzalatmaya kalkıyorlar 6 aydan az ise yapmıyorlar yol parası temizlik persneli 140 alırken biz bilgi işlem personelleri güvenliklerde aynı 72 tl alıyoruz aylık akbil 72 tl ye mi doluyor ? ben işe gitmek için 4 araba değiştiriyorum nasıl adalet nasıl sistem bu ? üstelik gündemde olan populer haber kanallarında hiç çıkmıyor bizle ilgili haberler. geçen çapada cerrah paşada 150 kişi işten atıldı hangi populer haber ajansı gitti haber yaptı hepsi yandaş medya bizim arkamızda kimse yok . polislerin memurların haberlerini hemen haberlere taşıyorlar ? utanmadan onlarda ağlıyor maaşları azmış yıpranma parası istiyorlar biz ezilen işçi sınıfı ne zaman görülecek ne zaman..??devlet taşeronu maliyet azalsın diye yaptı ama bizim şirketin sahibinin lincoln navigatör arabası var kim kazanıpta alın teriyle aldı neden bunlar zengin olsun ek bir yasayla çıkarılamazmı bunlar ? kar yapmasa neden biz o şirkete bağlı çalışalım neden??