Karayolları Taşeron Çalışanlarına Önemli Açıklama… | Taşeron Haber
Taşeron Haber Sitesine Hoş Geldiniz - 20 Nisan 2014, Pazar

Karayolları Taşeron Çalışanlarına Önemli Açıklama…


Resim bulunamadı

 

Karayollarında çalışan taşeron işçilerimizin adına haber sitelerinde çıkan haberleri araştırarak yetkili ve haberde adı geçen kişiler ile Genel Başkanımız bizzat görüşerek haberin doğruluğu ve kaynağını araştırdık.
 
 
Karayollarında çalışan taşeron kardeşlerimiz adına görüştüğümüz Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Tevfik ÖZÇELİK ile bizzat telefon ile  görüşen genel başkanımız N.Hakan AYDIN ” Yol-İş Genel Sekreteri Tevfik bey ile bizzat görüştüm haberlerde çıkan durumun doğruluğunu teyit etmek ve karayollarında çalışan taşeron işçi arkadaşlarımıza bu güzel haberi sevinçle vermek için fakat Sayın ÖZÇELİK bizlere şu açıklamalarda bulundu.”
 
Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Tevfik ÖZÇELİK ” Karayollarında çalışan taşeron işçiler için Sayın Başbakan’a Genel Başkanımız Mustafa KUMLU’nun görüştüğünü bu konuda kesin bir talimatının olmadığını fakat görüşmede konuya olumlu baktığı görülmüştür. Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM’a kesin bir talimatı yoktur. Tevfik ÖZÇELİK olarak böyle bir açıklama ve ifadede bulunmadım Sayın Başbakan Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM’a talimat verdi gibi bir ifadem olmamıştır. Ortada net bir somut adım yok iken benim adıma böyle konuşulması yanlıştır. Bu ifadeyi ortaya sürenleri tanımıyorum. Bu denli çalışma olsaydı öncelikle seninle sevinçle paylaşır ve gerekli açıklamaları kamuoyuna yapardım. Bir kaç gün bekleyeceğiz ilgili bakanlarla tekrar görüşeceğiz. İnşallah taşeron işçi kardeşlerimiz için birlikte harcadığımız emek ve çaba boşa gitmez.”dedi.
 
Genel Başkanımız AYDIN;” Yol-İş Sendikasının Karayolları taşeron çalışanları için açmış oldukları davaları kazanmıştır.
Taşeron işçi sistemi hukuka aykırı ve hilelidir. Biz kamu şirket personelleri olarak her platformda dile getiriyoruz. Bu mahkeme sonuçlarına göre Karayollarında çalışan kamu şirket personelleri kadrolarını hak etmiştir. Onlara kadronun sözleşmenin verilmemesi ne insani ne vicdani ne de hukuki olur. Sayın Başbakanımızdan ümitliyiz. Bu hükumetin çalışmalarını bir an önce yapıp taşeron işçi kardeşlerimize kadrolarını vermesini sevinçle umutla beklemekteyiz.
Eminim ki bütün taşeron işçi kardeşlerimizde sevinçle ve umutla beklemektedir. Aksi taktirde bu durum seçim sandıklarına yansır.”
  
 
Kamu şirket personelleri derneği Kaşip olarak her zaman ve her platformda kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimizin sesi olmaya devam edeceğiz…
 
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

 

 

 

 


Yorumlar

 1. Yavuz YILMAZ diyor ki:

  Karayollarında çalışan temizlik işçileri de bu kapsamda olacak mı acaba? Çünkü onlar temizlikten çok evrak ve çay taşıma işi yapıyor.

 2. osman yüksel diyor ki:

  sayın Başkanım kandiliniz bubarek olsun

 3. Ali ç. diyor ki:

  yeni bir gelişme var mı karayolları taşeron işçileriyle ilgili

 4. ismail şengul diyor ki:

  ben sekiz yılldır karauolların taşaron olarak calışıyorum atölye ustası olarak artık dayanacak güxcümüz kalmadı bir an önce acıklansın ne olacak sa olsun ama şu iyi bilin meliki sandıga hic kimsenin ummadıgı kadar yansır

 5. ümit diyor ki:

  3,5 yıldır çalışıyorum benden daha eskileride var yemek parası aile gecim indirimi yol parası hiçbişey yok net 750 maaş alıyoruz iş güvencemiz yok maaşlarımız gününden 10 gün sonra yatıyo artık bitsin şu çile kimsenin tahammülü kalmadı aslında yazacak cok şeyimiz var ama biz sizden tek şey istiyoruz hakkımız olanı iş güvencesi saygılarımla…..